Trzeci tydzień wakacji z Ośrodkiem Kultury

W zajęciach uczestniczyło 50 małych mieszkańców naszej gminy, m.in. z: Czerńca, Niemstowa, Kłopotowa, Księginic, Osieka, Obory, Raszówki, Siedlec i Zimnej Wody.

17 lipca zaproponowano dzieciom aktywne spędzenie dnia, na ponad 300- metrowej arenie labiryntów w „ Mrowisku‘’  z laserami. Zawodnicy podzieleni na grupy zdani byli na swoją orientację w terenie, refleks, przewidywanie co zrobi przeciwnik, celność i spryt. Do tego „egipskie ciemności”, sztuczny dym ograniczający widoczność, laserowe światełka i migające światła – łatwo nie było!

Do Wrocławia udano się na poszukiwanie Krasnali w środę 18 lipca. Pogoda była troszkę nie taka, jaką planowano, ale mimo to zabawa była wyśmienita. Wszyscy mieli za zadanie odnaleźć poszczególne krasnale i odgadnąć ich imiona, uważnie słuchając wskazówek opiekunów i mając do dyspozycji zaszyfrowane karty.  Poszukiwania były bardzo ekscytujące i pełne humoru, a uczestnicy wspaniale ze sobą współpracowali. Dopiero duża ulewa zmusiła uczestników do przerwania dalszych poszukiwań i udali się na „małe co nieco”, jak mawiał Miś Puchatek.

Później skierowano się do Loopys World – krainy zabawy, gdzie czekało wiele atrakcji, każdy mógł wybrać coś dla siebie i przyjemnie spędzić wolny czas. W trakcie zabaw dzieci straciły mnóstwo energii – ponoć w trakcie tej aktywnej rozrywki dzieci pokonują średnio
5 km. Sądząc po ciszy w autokarze w drodze powrotnej, pracownicy Ośrodka Kultury Gminy Lubin stwierdzili, że uczestnicy wycieczki pokonali o wiele, wiele dłuższy dystans. Zapraszamy do galerii zdjęć.

(OKGL, SR)