Trwają zapisy na bezpłatny kurs samoobrony

Rusza kolejna, XI już edycja akcji pn. „Bezpieczna Kobieta” organizowana przez Komendę Powiatową Policji w Lubinie, pod honorowym patronatem Starosty Lubińskiego. W trakcie szkolenia chętne panie będą mogły nauczyć się podstaw samoobrony. Bezpłatny kurs dla mieszkanek powiatu lubińskiego, poprowadzi instruktor lubińskiej szkoły Krav Maga.

3 marca 2020 roku odbędzie się pierwsze spotkanie, jedenastej już edycji akcji pn. „Bezpieczna Kobieta”. Pierwszy trening w ramach kursu odbędzie się o godzinie 18.30 w Hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie, ul. Odrodzenia 28 b.

– Techniki szkoły Krav Maga oparte są na naturalnych odruchach obronnych, które doskonalone są w czasie treningu, tak, aby w sytuacji realnego zagrożenia napadnięty nie dał się zranić i zadziałał najwcześniej, jak to możliwe – mówi asp. szt. Sylwia Serafin  rzecznik KPP w Lubinie. – Kursantki nauczą się nie tylko reagować szybko, ale prawidłowo oceniać zagrożenie, bronić się adekwatnie do ataku.

W trakcie akcji chętne panie wezmą udział w 9 treningach z czego 6 odbędzie się na hali sportowej, gdzie panie poznają podstawy samoobrony. Kurs przewiduje również spotkanie w pubie. Panie dowiedzą się tam, jak bronić się w miejscu, gdzie jest duża liczba osób oraz mała przestrzeń.

W galerii „Cuprum Arena” kursantki przejdą szkolenie „Na szpilkach”. Trening ten pokaże uczestniczkom, jak odeprzeć atak napastnika, w mało komfortowym stroju. Finałowe spotkanie przewidziane jest w miejskich środkach transportu. Akcja odbędzie się bowiem również przy wsparciu Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Lubinie.

Akcję honorowym patronatem objął Starosta Lubiński, który sfinansował 9 spotkań, we wtorki i czwartki, w godzinach 18.30-20.00. Będą się one odbywały od 3 do 31 marca br.

Wszystkie zainteresowane BEZPŁATNYM udziałem w programie panie, prosimy o zapisywanie się pod nr telefonu – 76 8406 246 Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej (od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00),  a także u instruktora, pod nr telefonu: 602 255 394.

(RED)