Trwa przebudowa ulicy Zagajnikowej w Osieku

Rozpoczęła się długo oczekiwana przebudowa ulicy Zagajnikowej i ulic do niej przyległych w Osieku. Choć sprzęt ciężki dopiero teraz pojawił się na drogach, prace trwają tam już od ponad miesiąca. Pierwszy etap polegał na gruntownym oczyszczeniu rowu melioracyjnego, do którego trafiać ma część wód opadowych z przebudowywanych dróg.

Zgodnie z projektem wykonawca rozpoczął zadanie od przebudowy systemu melioracyjnego. Docelowo przebudowane zostaną także przebiegające pod budowanymi drogami sieci wodno-kanalizacyjne i energetyczne.

– Zaczynamy od tzw. bezkolizyjnych prac, czyli tych których nie odczuwają mieszkańcy. Wymiana sieci energetycznej czy wodo-kanalizacyjnej wymaga  wyłączeń wody i prądu, chcemy by trwały one możliwie najkrócej – tłumaczy Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

Dotychczas najbardziej czasochłonnym zadaniem było oczyszczenie rowu melioracyjnego, przebiegającego przez tereny prywatne. Mierzy on ok. 600 metrów. Obecnie rozpoczęto prace związane z budową sieci kanalizacji deszczowej w ul. Zagajnikowej.

Na ulicy Gwiezdnej równolegle powstaje linia energetyczna oświetlenia ulicznego. Będzie to pierwsza z dróg, na której położona zostanie nawierzchnia. W sumie przebudowanych zostanie 850 metrów dróg: 390 na Zagajnikowej, 156 na Gwiezdnej, 152 na Neptuna i 145 metrów na Saturna.

Nowa nawierzchnia wykonana będzie z kostki betonowej. Zakończenie inwestycji zaplanowane zostało na 10 września 2018 r.

(RR/MG)