Trwa akcja „prędkość”.

Policjanci z lubińskiej drogówki od wczesnych godzin porannych prowadzą działania w ramach ogólnopolskiej akcji pn. „prędkość”. Akcja jest ukierunkowana na zatrzymanie tych kierujących, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości, a tym samym stwarzają niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym to jedno z priorytetowych zadań lubińskich policjantów. Aby zwiększyć poczucie bezpieczeństwa osób poruszających się drogami naszego powiatu, dzisiaj od godziny 6.00 rano, funkcjonariusze ruchu drogowego, prowadzą działania ukierunkowane na zatrzymanie tych kierujących, którzy w terenie zabudowanym nie stosują się do ograniczenia prędkości wynoszącego 50 km na godzinę.

– Pomiar prędkości będzie prowadzony w newralgicznych miejscach na drogach powiatu lubińskiego. Wszyscy kierujący powinni mieć świadomość, że nie muszą zwalniać w terenie zabudowanym tylko wtedy, gdy widzą patrol policji, ale również, gdy funkcjonariuszy nie widać – mówi asp. szt. Sylwia Serafin oficer prasowy KPP w Lubinie. – Będzie wówczas znacznie bezpieczniej na naszych drogach.

(RED)