Tropami historii – pierwsza gra terenowa w Gminie Lubin

Powstała pierwsza całoroczna gra terenowa na terenie Gminy Lubin polegająca na poszukiwaniu skarbu. Kluczowe zadanie poszukiwawcze, czyli quest nosi nazwę „Tropami historii w Szklarach Górnych”. W ostatnich dniach maja pierwsi śmiałkowie testowali grę, która jak się okazało prowadzi do … skrzyni skarbów. Teraz zachęcamy wszystkich mieszkańców do zabawy!

Quest prowadzi przez Szklary Górne, prezentując jednocześnie  najciekawsze zakątki związane z ich historią. Zabytkowy kościół pw. św. Piotra i Pawła, unikatowe płyty nagrobne, barokowy pałac i wiele innych miejsc. Gra terenowa poprzez zabawę uczy historii. Na końcu gry na uczestników czeka nagroda – skrzynia ze skarbem.

Quest jest skierowany do dzieci ale i całych rodzin. Scenariusze gry, tzw. karty questu, dostępne są w Urzędzie Gminy Lubin I piętro pok. 120, w parafii w Szklarach Górnych, można je także samodzielnie pobrać ze strony questy.com.pl.

Przygotowano również specjalną aplikację mobilną questu , więc można przejść całą trasą ze smartfonem w dłoni. Opiekunem questu jest Anna Kosacz-Gol ze Szklar Górnych oraz proboszcz parafii św. Piotra i Pawła w Szklarach Górnych ks. Paweł Kajl.  Stworzenie gry zostało w całości sfinansowane z budżetu Gminy Lubin, jej wykonanie powierzono Fundacji Calamita.

(MP)

Poniżej link do strony Questy – wyprawy odkrywców:

QUEST pdf.