Triumfowały OSP Zimna Woda i Niemstów

Choć o wygranej decydowały dosłownie sekundy, zwycięzcami tegorocznych Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych zostały Ochotnicza Straż Pożarna w Zimnej Wodzie w kategorii kobiet i OSP Niemstów w kategorii mężczyzn. Podczas zawodów odnotowano stuprocentową frekwencję jednostek OSP Gminy Lubin.

Dziewięć drużyn męskich i dwie kobiece w pełnym umundurowaniu bojowym – przy lejącym się dosłownie skwarze z nieba  – punktualnie o 14.00 zameldowało się na boisku w Niemstowie, prezentując się naprawdę imponująco. Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze oficjalnie otworzył wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan.

– Życzę Wam drodzy druhowie, by były to naprawdę dobre zawody, byście mogli po ich zakończeniu powiedzieć: daliśmy z siebie wszystko, bo chcieliśmy wygrać i pokonać Niemstów oraz Zimną Wodę. Zwycięstwo jest oczywiście bardzo ważne, bo daje prestiż, koronę i nagrody, ale przecież najważniejszy jest udział. Niezmiernie się cieszę, że reprezentowane są wszystkie jednostki naszej Gminy, bo te zawody to kolejny trening podnoszący wasze umiejętności i kwalifikacje, a co za tym idzie poprawiający poziom bezpieczeństwa w Gminie Lubin – mówił podczas otwarcia zawodów Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

Tradycyjnie już jednostki zmierzyły się w dwóch konkurencjach ćwiczeniach bojowych i sztafecie pożarniczej 4 x 50 m.

W kategorii kobiet I miejsce z wynikiem 127,7 pkt zdobyła reprezentacja Zimnej Wody, zgodnie z zasadą, że im mniejsza ilość punktów, tym wyższa pozycja. Drugie miejsce przypadło ekipie z Raszówki z wynikiem 156,8 pkt.

W kategorii mężczyzn najlepsza okazała się OSP Niemstów z wynikiem 97,3 pkt, drugie miejsce wywalczyła reprezentacja Zimnej Wody (102,0 pkt), a trzecie ekipa z Księginic (107,3 pkt).

Na kolejnych miejscach uplasowały się reprezentacje: Raszówki (113, 9 pkt), Gorzycy (115,4 pkt), Krzeczyna Wielkiego (119,3 pkt), Czerńca (121,2 pkt), Szklar Górnych (131,7 pkt) i Raszowej (147,5 pkt).

Sędzią głównym zawodów był mł. bryg. Bogdan Ćwikliński.

Dopisały zarówna pogoda jak i publiczność. Zmęczone upałem maluchy mogły na koniec do woli korzystać z basenów strażackich, tradycyjnie trafili tam również świeżo upieczeni druhowie.

Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze były także okazją do wręczenia „Medali za Zasługi dla Pożarnictwa”, przyznane Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Dolnośląskiego.

Srebrny Medal „Za zasługi dla Pożarnictwa” otrzymali:

Robert Klimkowski (OSP Gorzyca)

Kazimierz Pietkowski (OSP Niemstów)

Piotr Wojas (OPS Niemstów)

Patryk Saja (OSP Szklary Górne)

Złoty Medal „Za zasługi dla Pożarnictwa” otrzymali:

Wiesław Kunecki (OSP Gorzyca)

Andrzej Jaszczyszyn (OSP Gorzyca)

Roman Kosacz (OSP Szklary Górne)

Adam Oborski (OSP Szklary Górne)

Wręczone zostały także odznaki „Strażak Wzorowy” nadane przez Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Lubinie. Otrzymali je:

Kamil Majchrzak (OSP Krzeczyn Wielki)

Dariusz Błauciak (OSP Szklary Górne)

Piotr Charchal (OSP Szklary Górne)

Mariusz Charymski (OSP Szklary Górne)

Sławomir Fuczyło (OSP Szklary Górne)

Mateusz Matynia (OSP Szklary Górne)

Jan Zelek (OSP Szklary Górne)

Dawid Cyrkot (OSP Zimna Woda)

Medale „Za zasługi dla Pożarnictwa” otrzymali:

Łukasz Gajdosz (OSP Gorzyca)

Mateusz Dec (OSP Niemstów)

Dawid Kowalski (OSP Niemstów)

Radosław Pietkowski (OSP Niemstów)

Radosław Serafinowicz (OSP Niemstów)

Artur Oborski (OSP Szklary Górne)

Jerzy Wirchniański (OSP Zimna Woda)

Medale i odznaki wręczali wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan oraz prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Lubinie Grzegorz Obara.