Treningi karate w Szkole Podstawowej w Siedlcach

2016-04-11 Zapisy plakat Karate Siedlce w1W Szkole Podstawowej w Siedlcach rozpoczął działalność Ścinawski Klub Karate Goju Ryu Shuseikan tworząc swój oddział oraz umożliwiając dzieciom oraz młodzieży uczestnictwo w treningach Karate.

Pierwszy trening odbył się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Siedlcach w środę 6 kwietnia. Kolejne odbywać się będą w poniedziałki środy.

W swych szeregach posiadamy trenerów i instruktorów z uprawnieniami z wieloletnim doświadczeniem sportowym oraz wykształceniem pedagogicznym. Klub należy do PZK – Polski Związek Karate. Mamy też licencjonowanych kilkunastu sędziów wyszkolonych przez sędziów międzynarodowych zrzeszonych w komisji sędziowskiej przy PZK.

W czasie zajęć duży nacisk położony zostanie na karate sportowe WKF – mające na celu przygotowanie karateków do udziału w zawodach w konkurencjach kumite. Walka sportowa odbywa się zgodnie z regulaminem i przepisami WKF – Światowej Organizacji Karate.

W trakcie treningów ćwiczone będą także elementy karate tradycyjnego umożliwiające młodym adeptom zdobywanie umiejętności oraz zdawanie egzaminów na kolejne stopnie – KYU oraz DAN.

Ścinawski Klub Karate Goju Ryu rozpoczął swoją działalność przeszło ćwierć wieku temu. Działa od 1990 roku.

Klub wyszkolił wielu mistrzów Polski, Europy oraz Świata.

Umożliwia swoim członkom uczestnictwo w zawodach sportowych (kilka razy w miesiącu). Organizuje seminaria szkoleniowe międzynarodowe które najczęściej prowadzi Shihan Leo Lipinski (8 DAN) szef europejskiej federacji Goju Ryu szkoły Seiwa Kai należącej do Japońskiego Związku Karate (JKF GOJU KAI).

Proponujemy swym uczestnikom również wakacyjne obozy szkoleniowe. W tym roku nowość – dwutygodniowy obóz żeglarski na Mazurach połączony z treningami karate.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy na treningi Karate. Szczegółowych informacji udziela Piotr Moliński tel. 728 351 058