Transportowiec Kłopotów – Unia Szklary Górne 1:3 ( 1:2)

Przedostatnia kolejka spotkań B Klasy miała być przedostatnim małym krokiem dla Transportowca w kierunku do awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Gospodarze od początku spotkania uzyskali przewagę i w pierwszych 15 minutach mieli trzy sytuacje bramkowe.

Dopiero jednak w 16. minucie Jakub Dziaszyk zdecydował się na fantastyczny strzał z 25 metrów, dając drużynie z Kłopotowa prowadzenie. Goście bardzo szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki w 17. minucie przez Grzegorza Stępińskiego. Od tego momentu drużyna Unii posiadała optyczna przewagę .Gdy wydawało się, iż pierwsza połowa skończy się wynikiem remisowym w 43. minucie Grzegorz Stępiński strzelił drugiego gola dla Szklar Górnych. W drugiej połowie oglądaliśmy próby obu drużyn do zdobycia kolejnych bramek. Piłkarze Transportowca bardzo ambitnie dążyli do zdobycia wyrównującej bramki lecz goście groźnie kontratakowali  i w 88. minucie Mateusz Należny ustalił wynik meczu na 3:1 dla Unii Szklary Górne. Po porażce Platana Siedlce ostatnia kolejka zadecyduje, która z drużyn z  Gminy Lubin wywalczy awans do A  Klasy.

W przerwie spotkania odbył się tradycyjny konkurs rzutów karnych, którego zwycięzcą okazał się  Dawid Seta z Lubina, a najlepszymi piłkarzami spotkania zostali wybrani Grzegorz Stępiński( Unia) i Jakuba Dziaszyk (  Transportowiec). Nagrody i wyróżnienia wręczał wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan.

(JT)