Transportowiec Kłopotów nieprzerwanie liderem tabeli

Przed spotkaniem siódmej kolejki wielu obserwatorów zastanawiało się w jakim stosunku lider B-Klasy Transportowiec Kłopotów pokona Wiewierzankę Wiewierz, zajmującą jedno z ostatnich miejsc w tabeli.

Rzeczywistość okazała się bardziej skomplikowana. Drużyna gości posiadająca w swoim składzie kilku zawodników, którzy zaistnieli na boiskach czwartej ligi, okazała się nadzwyczaj niewygodnym rywalem. Mecz od początku był bardzo wyrównany z lekką przewagą drużyny z Kłopotowa, lecz pierwsi ze zdobycia bramki cieszyli się w 40 minucie piłkarze gości. W 42 minucie Dawid Nowak wyrównał na 1:1. Po zmianie stron goście w 49 minucie przeprowadzili groźny kontratak zakończony piękną bramką.

Gospodarze przystąpili ze zdwojoną siłą do zdobycia wyrównującej bramki. Dopiero w 75 minucie ponownie Dawid Nowak przepięknym strzałem głową wyrównał stan meczu na 2:2.

Gdy wydawało się, iż mecz zakończy się podziałem punktów, w doliczonym czasie gry drużyna  z Kłopotowa zadała dwa  ciosy (89 i 90 minuta) i po strzałach Michała Bielca i Krzysztofa Kujawy i zainkasowała 3 punkty.

Coraz śmielej można sądzić, iż w przyszłym roku Transportowiec będzie rozgrywał swoje mecze na nowym stadionie w wyższej klasie rozgrywkowej.

W przerwie meczu odbył sie tradycyjny konkurs rzutów karnych, którego zwycięzca okazał się Robert Maśliński (Czerniec), a najlepszym piłkarzem meczu wybrany został Dawid Nowak.

Nagrody w imieniu Wójta Gminy Lubin wręczał radny Gminy Lubin Patryk Jarkowiec.

(JT)

 

Wyniki wszystkich spotkań drużyn Gminy Lubin

Klasa Okręgowa – 8. Kolejka

Zamet Przemków – Iskra Księginice 4:0

A-Klasa – 8. Kolejka

Fortuna Obora – Zryw Kłębanowice 0:6

Unia Miłoradzice – Park Targoszyn 5:0

 

B-Klasa – 7. Kolejka

Victoria Niemstów – Błysk Studzionki 1:0

Transportowiec Kłopotów – Wiewierzanka Wiewierz 4:2

Unia Szklary Górne – Victoria Tymowa 5:1

Platan Siedlce – Błyskawica Luboszyce 3:5

Skarpa Orsk – Huzar Raszówka 4:5