Tomek Wędrowniczek w Urzędzie Gminy

269 prezydentów, 299 wiceprezydentów, 606 burmistrzów i 811 wójtów odwiedził w ciągu 27 lat Tomasz Pawłowski. Na mapie jego podróży, po długiej przerwie, pojawił się także Lubin, gdzie spotkał się z wójtem Tadeuszem Kielanem i skarbnikiem Marzeną Kosydor.

Tomasz Pawłowski, znany w całym kraju jako Tomasz Wędrowniczek od 1990 roku przemierza Polskę, odwiedzając gospodarzy, miast, gmin i powiatów. Po raz ostatni w Gminie Lubin gościł w 1999 roku, spotykając się wówczas z ówczesnym wójtem Wiesławem Szostakiem.

Pan Tomek swoje podróże dokumentuje kronikami, w których zbiera podpisy samorządowców i fotografie z nimi. Ma ich już kilkadziesiąt. Bezbłędnie wymienia nazwiska samorządowców i funkcje przez nich piastowane w całym kraju.

– Podziwiamy pana pasję, doskonałą pamięć i rozległą wiedzę na temat funkcjonowania samorządów w Polsce, bo z całą pewnością jest pan skarbnicą wiedzy w tej niełatwej materii.  Życzymy Panu wielu dalszych niezapomnianych wrażeń podczas podróży po kraju, satysfakcji z licznych nowych kontaktów zawieranych z szefami samorządów różnych szczebli i niesłabnącej dobrej energii, którą zaraża pan innych podczas swoich licznych wypraw – mówił podczas spotkania w Urzędzie Gmin wójt Tadeusz Kielan.

(MG)