Tegoroczna szachowa symultana zakończona

Szkoła Podstawowa w Niemstowie i jej placówka filialna w Osieku zakończyły tegoroczną szachową rozgrywkę, w której mierzyli swoje siły wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan oraz uczniowie uczestniczący projekcie „Szach-Mat” , realizowanym od trzech  w szkołach Gminy Lubin.

W Osieku do szachownic zasiedli uczniowie klas I – III czyli beneficjenci programu „Szach-Mat” , realizowanego w ramach edukacji wczesnoszkolnej. Widać, że wielu z nich nie ogranicza się do zajęć w szkole, ale rozwija i doskonali swoje umiejętności, także w czasie wolnym. Należy do nich z pewnością Lena Kot z klasy III, która podczas symultany wygrała z wójtem Gminy Lubin, otrzymując za to wykonaną własnoręcznie przez szefa gminnego samorządu figurę skoczka. Bardzo dobrze spisali się także pozostali uczestnicy Marcin Chmurzyński, Kuba Kozłowski, Oskar Oleszczuk, Dagmara Strama, Gracjan Urbanik, Marlena Wójtowicz i Mateusz Trela. Te pojedynki, podobnie jak mecz z opiekunem panią Dorotą Kusio zakończyły się arcymistrzowskim remisami.

Bardzo wysoki poziom miały również szachowe potyczki z Niemstowie. Symultana odbyła się podczas obywającego się w tym dniu Festynu Rodzinnego. Do szachownic zasiedli Piotr Zborowski, Wojciech Olek, Milena Ławnik, Grzegorz Sysak, Tomasz Górniak, Michał Rudź, Piotr Noga, Kamil Klimaszka i opiekun pani Monika Siedziukiewicz.

To były zacięte pojedynki, ale najlepszy, bo wygrany stoczył najmłodszy uczestnik symultany Tomasz Górniak z klasy II. Jako ostatnia od szachownicy odeszła p. Monika, a chwilę później mecze arcymistrzowskim remisami zakończyli Piotr Noga, Michał Rudź i Milena Ławnik.

– Gratuluję uczestnikom tegorocznej szachowej symultany, ponieważ wszyscy zaimponowali mi naprawdę niezwykłymi umiejętności, zdobytymi w bardzo krótkim czasie. Niektórzy z uczniów grają przecież od roku czy dwóch, a już zaskakują sposobem myślenia, strategią, wyciąganymi wnioskami. Myślę, że wprowadzenia szachów do naszych szkół było bardzo dobrym pomysłem, dlatego deklaruję jego kontynuację w latach kolejnych – podsumowuje wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan.

(MG)

Niemstów

Osiek