Teatralnie W Krzeczynie Małym

W świetlicy wiejskiej w Krzeczynie Małym odbyła się premiera spektaklu pt. „Burza w Teatrze” w wykonaniu TEATRU DLA WAS. Skupienie i cisza na widowni podczas spektaklu były najlepszą recenzją tego przedstawienia. Premierę spektaklu poprzedził widowiskowy występ dziecięcego Teatru Tańca.

Sztuka „Burza w teatrze”  mówi o trudnych sprawach w rodzinie, o gonitwie za sprawami dnia codziennego, zapominaniu o istotnych kwestiach miłości i wychowania. To fabuła ciekawa dla odbiorcy w każdym wieku, skłaniająca do głębokich przemyśleń nad celem w życiu.

W poniedziałek przed południem spektakl obejrzały dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Krzeczynie Wielkim oraz ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Lubinie. Skupienie i cisza widowni podczas spektaklu jest najlepszą recenzją tego przedstawienia. Popołudniowe granie skierowane było do wszystkich mieszkańców gminy Lubin.

„Burza w teatrze” była ostatnim przedstawienie z udziałem Marcina Czerniawskiego. Młody aktor pożegnał się oficjalnie z TEATREM DLA WAS, z którym związany był od początku jego istnienia , czyli od 10 lat.

Premierę spektaklu poprzedził widowiskowy występ dziecięcego Teatru Tańca. Młodzi tancerze w barwnych strojach zatańczyli przed zgromadzoną publicznością dwa tańce. Po występie odebrali nagrodę „Młode Nadzieje” przyznaną przez Radę Artystyczną podczas tegorocznej Gali Aniołów Kultury Gminy Lubin.

Zarówno TEATR DLA WAS jak i TEATR TAŃCA działają przy Ośrodku Kultury Gminy Lubin.

(MCh)