Teatralnie i operowo w Ośrodku Kultury

W sezonie teatralnym 2016/2017 Ośrodek Kultury Gminy Lubin zaproponował eksperyment z tekstem „Dziura w niebie” Marie Markvard Andersen opracowanym przez Bornholmską Szkołę Dramatu, scenariusz i reżyseria: Dorota Baryłkiewicz. Widowisko teatralne przygotowała grupa dziecięco-młodzieżowa TEATR DLA WAS, która w obecnym sezonie powiększyła się o 10 nowych miłośników teatru.

Spektakl zatytułowany „Dziura w niebie” opowiada o niebezpieczeństwach, które spotykają nas w życiu codziennym. Premiera odbyła się 7 czerwca w świetlicy wiejskiej w Oborze. 8 i 9 czerwca TEATR DLA WAS wystąpił dla stypendystów Gminy Lubin. Widowisko zobaczyły także dzieci i młodzież szkolna.

Ośrodek Kultury Gminy Lubin zorganizował również wyjazdową ofertę teatralną dla dorosłych mieszkańców w ramach Dni Kultury Gminnej 2017. Grupa seniorów wyjechała do Opery Wrocławskiej na spektakl „CARMEN”, który należy dziś do najpopularniejszych dzieł w światowym repertuarze operowym. Historia Cyganki kochanej namiętną i tragiczną miłością przez Don Joségo, Micaëli i toreadora Escamilla oczarowała publiczność hiszpańskim kolorytem, pełną werwy akcją i niezapomnianą muzyką. Z oferty skorzystali seniorzy z Osieka, Chróstnika, Księginic i Goli.

Ośrodek Kultury przygotowuje kolejne propozycje imprez. Wszystkich mieszkańców gminy zachęcamy do udziału w wydarzeniach.