Tarcza dla samorządów – 2 mln zł dla Gminy Lubin

Rusza Tarcza dla Samorządów czyli Fundusz Inwestycji Samorządowych. Gmina Lubin otrzyma z tej puli 2 mln 7 tys. 718 zł. Gminy i powiaty na Dolnym Śląsku otrzymają łącznie 380 mln złotych wsparcia.

‒ Ten rok będzie bardzo trudny dla samorządów, dlatego rząd stara się maksymalizować wsparcie finansowe, które ma pobudzić gospodarkę, jednocześnie dając wymierne efekty  w postaci inwestycji służących mieszkańcom – mówi minister Krzysztof  Kubów, szef Gabinetu Politycznego Premiera.

Gminy, miasta i powiaty mają czas na złożenie wniosków do połowy sierpnia. Środki mają trafić do samorządów we wrześniu.

– To kolejna w ostatnim czasie rządowa pomoc finansowa przeznaczona na inwestycje. Gmina Lubin otrzymała niedawno 4 mln zł z Fundusz Dróg Samorządowych, teraz kolejne 2 mln zł z funduszu inwestycyjnego. To bardzo ważne wsparcie, w bardzo trudnym dla samorządów momencie, kiedy odrabiamy „pocovidowskie” straty, które wykorzystane zostanie na nowe drogi, chodniki czy oświetlenie – mówi Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

Inwestycje w ramach FIS będzie można realizować zarówno w tym jak i przyszłym roku.