Tańsza energia dla Gminy Lubin

energiaWspólne zakupy, niższe ceny. Gmina Lubin po raz pierwszy w historii przyłączyła się do Grupy Zakupowej, utworzonej przez 127 jednostek samorządu terytorialnego, z trzech województw, które wspólnie przystępują do przetargu na zakup energii elektrycznej.

W wyniku przetargu, przeprowadzonego przez Prezydenta Miasta Lubina, uzyskano ceny za 1kWh nawet o 40 proc. niższe od cen w taryfie Przedsiębiorstwa Energetycznego. Oznacza to obniżenie ceny w stosunku do roku poprzedniego o 10 proc.

– To bardzo korzystne rozwiązanie, które daje wymierne korzyści finansowe. Wyniki grupowego postępowania mówią same za siebie, obniżenie kosztów zakupu energii oznacza dodatkowe oszczędności dla budżetu na 2016 r. w wysokości 70 000zł – mówi Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

Gmina, uczestnicząc w przetargu wspólnie z miastem, nie ponosiła żadnych kosztów.