Tańce i zabawy z Ośrodkiem Kultury

Najmłodsi z naszej gminy zaczęli ferie w tanecznym nastroju. Ośrodek Kultury Gminy Lubin zorganizował integracyjną  zabawę karnawałową w Miłoradzicach. Dzień  później w Raszówce prezentowano nową formę zajęć, czyli Teatr tańca. Przed dziećmi jeszcze wiele atrakcji.

Na zabawę do Miłoradzic mali mieszkańcy naszej gminy przyjechali  w bardzo ciekawych przebraniach, były m.in. księżniczki, Pipi, Myszka Miki, wojownik Ninija, Spiderman, pirat, Kapitan America. Na wszystkich czekali bohaterowie zabawy czyli Krecik, Lew i Klaun, którzy  organizowali różne konkursy i wspólne zabawy.

Dzień później były kolejne zabawy, także związane z ruchem, bowiem dzieci poprzez taniec i ruch bawiły się w teatr. Teatr tańca to nowa forma zajęć proponowana przez OKGL. Na spotkanie do świetlicy w Raszówce przybyli mali mieszkańcy, m.in.: Miłosnej, Karczowisk, Raszowej, Obory, Miłoradzic, Raszówki i goście, którzy przyjechali na ferie do rodzin w naszej gminie. Karolina Kluzek-Tuszyńska, instruktor tańca, inicjowała zabawy przy muzyce, próby interpretacji słuchanej muzyki poprzez ruch ciała, tworzenie etiud przedstawiających konkretną historię poprzez taniec. Wszystkie  dzieci, które uczestniczyły w tych zajęciach, z zapałem zadeklarowały swój udział w zabawach w kolejny wtorek.

Ośrodek Kultury zaprasza na pozostałe atrakcyjne zajęcia organizowane podczas tegorocznych ferii. Na przykład dzisiaj o godz. 10.30 w świetlicy wiejskiej w Miroszowicach  teatr Blaszany bębenek  przedstawi spektakl „Alicja w krainie czarów” , to znana opowieść o dziewczynce podróżującej w głąb wyobraźni.

Szczegóły na plakacie.

(SR, MK)