Talenciarze z Zimnej Wody

wakacje_zimnawoda (43)Wakacyjne zajęcia w bibliotece w Zimnej Wodzie dobiegły końca. Na załączonym zdjęciach można zobaczyć jak świetnie się bawilśmy!

Była zabawa w teatr, zajęcia plastyczne, literackie i zabawy muzyczne. Dzieci zaprojektowały okładkę do książki i napisały bajeczkę pt.: „Chcę dotknąć tęczy” (autorzy: Nikola Koza, Julka Zięba, Sebastian Niemiec, Bartek Basiński). Z wielkim zainteresowaniem wysłuchały ulubionego przez nich wiersza J. Tuwima „Rzepka”, a następnie wykonały z gałganków kukiełki jego bohaterów . Gdy postacie były już gotowe dzieci wcieliły się w role narratora, dziadka, babci i pozostałych postaci, bawiąc się w przedstawienie kukiełkowe. Mini teatrzyk przygotowały też do wiersza J. Brzechwy „Na straganie” z udziałem plastelinowych „ludzików”. Natomiast z resztek materiałowych dziewczynki wykonały dywanik dla lalek i makatkę ścienną, a chłopcy w tym czasie zajęli miejsca przy komputerach.

W ostatnim dniu zajęć miała miejsce prezentacja lokalnych talentów. Specjalnie na te okazję przygotowano plakat „Mam talent”, oraz zaprezentowano zebranym widzom przygotowany wcześniej teatrzyk kukiełkowy. Występujący otrzymali gromkie brawa, dyplom „Wielkiego Talenciarza” i drobne upominki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć;)

(Info: WO, zdjęcia: TK, WO)