„Talenciaki” z Siedlec najlepsze w województwie!

dsc02794Siedlecki Klub 4H „Talenciaki” zajął I miejsce w konkursie wojewódzkim „Ekologiczna ozdoba choinkowa”. Nasza młodzież wykazała się nie lada pomysłowością wykonując oryginalną szyszkową szopkę. Konkurs zorganizował Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu.

Młodzież z Siedlec pokonała dwadzieścia jeden klubów 4H z Dolnego Śląska, które zgłosiły swoje prace do konkursu. Szyszkowa szopka okazał się bezkonkurencyjna. Komisja oceniała pomysłowość i estetykę pracy, dobór materiałów, dekoracyjność i kolorystykę, a także wrażenia artystyczne oraz oryginalny dobór materiałów ekologicznych, z których wykonano poszczególne elementy ozdób choinkowych.

Zwycięski Klub 4H „Talenciaki” funkcjonuje przy Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Siedlcach. Młodzież działa w ramach światowej organizacji 4H, której nazwa pochodzi od pierwszych liter słów w języku angielskim: Head – głowa, Heart – serce, Hands – ręce i Health – zdrowie. Zgodnie z założeniami organizacji młodzi ludzie powinni uczyć się myśleć i podejmować decyzje, zdobywać nowe umiejętności i ulepszać te, które już posiadają, a także żyć zdrowo, troszcząc się o dobre samopoczucie własne i innych.

Wyniki konkursu ekologicznego ogłoszono podczas prezentacji „Tradycyjnych Stołów Wigilijnych” wystawionych przez Koła Gospodyń Wiejskich z regionu 17 grudnia 2016 r. w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.