Śmierć w Księginicach. Wszystko wskazuje na samobójstwo.

ksieginice1Samobójstwo – to po policyjnych oględzinach – najbardziej prawdopodobna przyczyna śmierci małżeństwa z Księginic. Ich ciała znaleziono w poniedziałek w domu, w którym mieszkali.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy Liliana Łukasiewicz jednoznacznej przyczyny śmierci nie podaje, ale skłania się ku hipotezie, że było to samobójstwo. Wstępnie wykluczono działanie osób trzecich, ale jest to nadal przedmiotem prowadzonego postępowania. Sadząc po czasie trwania czynności kryminalistycznych na miejscu zdarzenia, sprawa od początku budziła szereg wątpliwości.

Działanie osób trzecich wstępnie wykluczono, ponieważ na ciałach kobiety i mężczyzny nie stwierdzono obrażeń. Nie zginęło także nic z ich mieszkania, nie było śladów włamania. Tę wersję musi jednak  potwierdzić sekcja zwłok, a przede wszystkim analiza badań toksykologicznych.

Małżeństwo w wieku około 60 lat nie miało bliższej rodziny, dlatego też o fakcie braku kontaktu z nimi od Wigilii Bożego Narodzenia poinformowali policję znajomi. Kiedy funkcjonariusze weszli do domu natknęli się na zwłoki.

(MG/FOT.www.lubin.pl)