Szlachetna paczka

Po raz kolejny Przedszkole Jana Pawła II wraz oddziałem zamiejscowy wzięło udział w „Akcji Szlachetna Paczka”. Jest to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie Wiosna. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna.

Nasze przedszkole objęło pomocą dwie rodziny. Zaangażowanie rodziców i nauczycieli przyniosło nieoczekiwane efekty – zebrano nie tylko produkty spożywcze, środki czystości, ręczniki,  ale także pieniądze, za które został zakupiony sprzęt AGD :  mikrofalówka, pralka i kuchenka gazowa. Nie zapomniano również o dzieciach, dla których zostały zakupione zabawki, o których marzyły.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom – rodzicom, dzieciom, pracownikom przedszkola – całej społeczności przedszkolnej, która przyczyniła się do  ułatwienia życia osób potrzebujących. Tak niewiele trzeba, by spełniać marzenia.

– Poprzez pomoc osobom znajdujący m się w trudnej sytuacji życiowej staramy się rozwijać w naszych dzieciach empatię i zaangażowanie społeczne. Wsparcie materialne, ale również nadzieja i wiara w ludzką dobroć trafiły do potrzebujących. Nam pozostaje radość z tego, że mogliśmy uczestniczyć w tej szlachetnej akcji – podsumowuje Katarzyna Foryś dyrektor przedszkola.