Szkoły strajkują, przedszkolaki pod opieką pedagogów

Wszystkie szkoły Gminy Lubin przystąpiły do ogólnopolskiego strajku nauczycieli. Akcji protestacyjnej nie podjęło jedynie gminne przedszkole.

– Poinformowałam nauczycieli, że uszanuję każdą ich decyzję, bo wszyscy utożsamiamy się z żądaniami naszej grupy zawodowej. Grono pedagogiczne zadecydowało, że naszym dzieciom opieka zostanie zapewniona. Zarówno w przedszkolu w Raszówce, jak i oddziale zamiejscowym w Lubinie zajęcia odbywają się zgodnie z ramowym rozkładem dania – mówi Katarzyna Foryś, dyrektor Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce.

Do strajku przystąpiło także Gimnazjum Gminne w Lubinie. – Z informacji przekazanych nam przez dyrektora placówki wynika, że prowadzone są rozmowy z nauczycielami, by mimo prowadzonego protestu egzaminy gimnazjalne odbyły się zgodnie z wyznaczonym wcześniej terminem – mówi Barbara Tórz, kierownik Referatu Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Zdrowia Urzędu Gminy w Lubinie.

W dwóch z pięciu prowadzonych przez Gminę Lubin szkół podstawowych rozpoczęły się dziś trzydniowe rekolekcje wielkopostne  – to Krzeczyn Wielki i Niemstów oraz filia w Osieku. W pozostałych placówkach w Raszówce, Siedlcach i Szklarach Górnych trwa akcja protestacyjna, zajęcia nie są prowadzone. Dzieci, które pojawiły się w szkołach mają jednak zapewniona opiekę nauczycieli, którzy nie przystąpili do strajku.

(MG)