W Szklarach Górnych świętowali Dzień Patrona

Szkoła Podstawowa w Szklarach Górnych obchodziła pierwszą rocznicę nadania imienia Jana Brzechwy. Uroczystości odbyły się pod hasłem „Czas dla Brzechwy i rodziny”. Było ciekawie, wesoło i pouczająco.

– W historii każdej szkoły są dni wyjątkowe, które tę historię budują i są elementem tworzenia tradycji. Niewątpliwie dla nas tym dniem był 20 maja 2016 r. Zapisał się on w historii naszej szkoły jako jeden z najważniejszych. To dzień, w którym Szkoła Podstawowa w Szklarach Górnych otrzymała imię Jana Brzechwy oraz sztandar. Nadanie imienia było dla nas nobilitacją i zaszczytem. Szkoła zyskała swoistą, indywidualną tożsamość – mówi Elżbieta Piasny, dyrektor Szkoły Podstawowej w Szklarach Górnych.

Młodzi artyści w profesjonalny sposób nawiązywali do utworów swego patrona. Wraz z Panem Kleksem i młodymi odkrywcami otworzyli przed publicznością wspaniały świat baśni i wierszy Jana Brzechwy. Część artystyczna porwała publiczność, rodzice śpiewali wraz ze swymi pociechami i bili im gromkie brawa. Po atrakcjach dla ducha można było poćwiczyć rozum. W konkursie dotyczącym twórczości Jana Brzechwy brały udział całe rodziny. Rocznicowe obchody zakończyły się festynem rodzinnym na szkolnym boisku, gdzie mnóstwo atrakcji przygotowali dla dzieci strażacy z OSP ze Szklar Górnych, nauczyciele i liczni sponsorzy.

– To jest wspaniała szkoła! Lubimy tu przychodzić, mamy fajnych kolegów i mądrych nauczycieli. Zawsze możemy na nich liczyć i nigdy się tu nie nudzimy- mówią Magda i Ada, uczennice trzeciej klasy.

– Lepszej szkoły nie ma na terenie województwa dolnośląskiego. Klasy są bardzo dobrze wyposażone, kadra pedagogiczna na wysokim poziomie, dyrekcja wprowadza innowacje, udogodnienia dla naszych dzieci. Naprawdę jestem z tej placówki bardzo dumny- mówi przewodniczący Rady Rodziców Łukasz Kwapisz.

Podczas uroczystości, kierownik Referatu Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Zdrowia Urzędu Gminy Lubin Barbara Tórz, wręczyła szefowej placówki, w imieniu wójta Gminy Lubin, List Gratulacyjny, a radny Tomasz Fuczek podziękował za wspaniałą pracę przepięknym bukietem kwiatów.

Rodzinna atmosfera panowała aż do późnego popołudnia. Były zabawy, konkursy i wspaniały tort, który osobiście kroił i częstował przybyłych Łukasz Kwapisz. Dzieci, rodzice, kadra pedagogiczna i liczni przyjaciele szkoły godnie uczcili niezapomnianego poetę jakim był Jan Brzechwa.

(AI)