Sześćdziesiąte urodziny HUZARA RASZÓWKA

SONY DSC

Hucznie i uroczyście świętowano w Raszówce sześćdziesiąte urodziny Klubu piłkarskiego HUZAR.

– Takie urodziny to bardzo ważne wydarzenie, cieszymy się z tego, że tyle lat nasz klub funkcjonuje i ma się całkiem dobrze. Rozwijamy się, aktualnie mamy zarejestrowanych 36 zawodników i przymierzamy się do założenia drużyny młodzieżowej – mówi Zdzisław Korczak prezes LKS. Szef Huzara przyznaje, że przygotowanie sześćdziesiątej rocznicy nie było sprawą łatwą. – Klub nie prowadził żadnej oficjalnej kroniki, ale po rozmowach ze starszymi mieszkańcami wsi ustaliliśmy wiele faktów – dodaje.

Tradycyjnie już urodziny rozpoczęły się meczem, który LKS Huzar rozegrał z miejscową jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej. Następnie w oficjalnej części wręczono odznaczenia i podziękowania.

– Bardzo się cieszę, że LKS w Raszówce funkcjonuje do dziś, byłem jednym z inicjatorów powstania tego klubu – mówi Józef Muczyński, który odbierał odznaczenie.

– Deklaruję, że będziemy wspólnie z Gminą Lubin wspierać LKS Huzar, trzeba jeszcze sporo pracy włożyć w rozwój Huzara- mówił Norbert Grabowski, Przewodniczący Rady Gminy Lubin, podczas otwarcia uroczystości.

Na meczu sportowe emocje się nie skończyły. Został rozegrany Drugi Gminny Turniej gry w Bule, który cieszył się dużym zainteresowaniem, tak wśród dzieci jak i dorosłych. W kategorii dzieci startowało osiem par. Zwycięzcami zostali Szymon Kosturek wraz z Piotrkiem Korczakiem. W kategorii senior startowało 14 par, a mistrzostwo wywalczyli Damian Dobrowolski wraz z Tomaszem Targowiczem.

– Bardzo fajnie się tu bawię, myślałam, że sześćdziesiąte urodziny są nudne, ale dla dzieci jest tu naprawdę wiele atrakcji. Był pokaz strażacki, są dmuchańce i mnóstwo moich koleżanek – mówi rozemocjonowana  Milenka z Raszówki.

Impreza zakończyła się dopiero następnego dnia rano, można było potańczyć i porozmawiać ze znajomymi. Urodziny uznać należy za naprawdę wyjątkowo udane.

Anna Ickiewicz

 

Odznaczenia DZ LZS otrzymali:

Zdzisław Korczak, Lucyna Szudrowicz, Irena Rogowska, Stanisław Frąc, Tomasz Targowicz, Zdzisław Weiss, Józef Muczyński, Tomasz Krysiak, Adam Rubinowski, Dariusz Różycki Łukasz Łach, Ryszard Kunicki, Mateusz Mokrzanowski, Katarzyna Majcher, Wioleta Terefelko, Bernadeta Pączkowska.

 

Odznaczenia OZPN Legnica otrzymali:

Franciszek Urlych, Jan Krzysztof, Damian Dobrowolski, Mariusz Białecki, Józef Muczyński, Edward Adamski, Adam Rubinowski, Alfred Pilch, Ryszard Kunicki, Adam Krzysztof, Rafał Białecki, Tobiasz Zuber, Zofia Margol, Katarzyna Majcher.

 

Honorową odznakę DZPN otrzymali:

Tomasz Targowicz, Zdzisław Weiss, Bogdan Terefelko, Mirosław Majcher, Dariusz Różycki, Mateusz Mokrzanowski.