Sześć medali dla naszych łuczników

W miniony weekend odbyły się w Legnicy Mistrzostwa Dolnego Śląska Seniorów w Łucznictwie kończące sezon letni 2018 roku. W mistrzostwach tych wystartowała 12 osobowa reprezentacja LZS SKS Raszówka zdobywając sześć medali.

Największą niespodziankę sprawił Mateusz Posłuszny ( junior młodszy) który zdobył złoty medal w łukach bloczkowych pokonując w drodze do finału wielokrotnych Mistrzów Polski i reprezentantów Polski Krzysztofa Gorczycę ( OSŁ Strzelec Legnica) i Bogdana Piekarskiego (Dolnoślązak Wrocław), a w finale Mariusza Waladę ( LZS SKS Raszówka).

Srebrne medale zdobyli Paulina Ostrowska wśród kobiet, Mariusz Walada wśród mężczyzn oraz drużyna w składzie:  Mateusz Posłuszny, Mariusz Walada, Paweł Kraszewski,  wszyscy w łukach bloczkowych. Brązowe medale zdobyły Puchalska Ewa , Dorota Schelenz w łukach barebow (bez celowników) i drużyna w składzie:Maciej Radomski, Szymon Marczak (obaj junior młodszy) i Jerzy Dzikowski (trener).

Łącznie w Mistrzostwach Dolnego Śląska łucznicy LZS SKS Raszówka zdobyli w sezonie letnim 20 18 roku  10 medali  (2 złote, 4 srebrne i 4 brązowe) do tego dołożyli również 10 medali Mistrzostw Polski. Był to najlepszy rok jeśli chodzi o wyniki łuczników LZS SKS Raszówka w historii tego klubu. Głównym sponsorem łuczników LZS SKS  Raszówka jest Gmina Lubin.

(JD)