Szefowa Gabinetu Politycznego Premiera Elżbieta Witek z wizytą w Gminnym Przedszkolu w Raszówce

IMG_8603To była  wizyta, której przedszkolaki na pewno długo nie zapomną. Minister Elżbieta Witek w towarzystwie zastępcy dyrektora Dolnośląskiego Oddziału Regionalnej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa we Wrocławiu Pawła Kury przyjechała do Przedszkola w Raszówce z górą prezentów. Zabawki, książki i pomoce dydaktyczne kupione zostały za środki, które poprzednie władze ARIMR zamierzały wydać na… ekskluzywne gadżety. Zarezerwowano na ten cel milion złotych!

Zamiast tego, są upominki dla dzieci z ponad 200 placówek przedszkolnych w całym kraju, które wesprze Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wczoraj taką pomoc uzyskały dwa przedszkola w Raszówce i Jaworze.

– Okazuje się, że instytucje państwa mogą  działać racjonalnie. Zmiana przeznaczenia miliona złotych, pierwotnie zarezerwowanego na błędnie interpretowaną promocję, przysłużyła się szczytnemu celowi. Radość dzieci i ich spontaniczne emocje utwierdzają nas w przekonaniu, że była to właściwa decyzja – mówi Elżbieta Witek, szefowa Gabinetu Politycznego Premiera.

Zaskoczeniem była sama wizyta minister Witek, wcześniej niezapowiedziana, ale ilość przywiezionych prezentów dosłownie wprawiła w osłupienie nie tylko dzieci, ale także grono pedagogiczne Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce.

Podziękowania pani minister złożyła dyrektor przedszkola Katarzyna Foryś i same przedszkolaki, które otrzymały specjalny bonus w postaci bajek przeczytanych przez szefową Gabinetu Politycznego Premiera.

(MG)