Szachowa symultana w Szklarach Górnych i Siedlcach

Kolejne szachowe symultany za nami. Tym razem do szachownic z wójtem Gminy Lubin Tadeuszem Kielanem zasiedli uczniowie szkół podstawowych w Szklarach Górnych i Siedlcach.

Młodzi szachiści udowodnili, że prezentują coraz wyższy poziom wtajemniczenia w tych umysłowych rozgrywkach.

– Pojedynki są coraz dłuższe i coraz ciekawsze – przyznaje Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

W Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych do szachowego pojedynku przystąpili Julia Gawłowicz, Beata Zieleniec, Kacper Fuczyło, Oskar Kłos, Marcel Zieliński, Mateusz Zbylski, Bartosz Błauciak i Hubert Kałuża oraz nauczyciel matematyki Tomasz Haber.

Wszystkie pojedynki zakończyły się arcymistrzowskimi remisami, ale najdłużej przy szachownicach pozostali pan Tomasz Haber oraz Beata Zieleniec i Julia Gawłowicz.

Wykonana własnoręcznie przez wójta Tadeusza Kielana figura skoczka trafiła do Beaty, a wkrótce dostanie ją także Julia.

– W tym przypadku obydwie dziewczynki zasłużyły na tę nagrodę, bo prezentują podobny bardzo wysoki poziom szachowych umiejętności.  Dlatego zaraz przystępuję do toczenia kolejnej statuetki – wyjaśnia Tadeusz Kielan.

W Szkole Podstawowej w Siedlcach w szachowej symultanie uczestniczyli Jakub Szczęsny, Weronika Myrchel, Robert Salamon, Igor Ćwiertniewicz, Kamil Moliński, Rafał Skura, Krystian Kocaj i Korneliusz Smolarek oraz tato jednego z szachistów Korneliusz Smolarek.

Najdłuższe meczy rozegrali Robert Salomon i Rafał Skura. Do Roberta trafiła pamiątkowa figura skoczka.

Symultana z szefem gminnego samorządu kończy roczny cykl programu „Szach-Mat”, realizowanego w szkołach Gminy Lubin od trzech lat.

Szklary Górne

Siedlce