Szachiści nagrodzeni

Gminny Turniej Szachowy z okazji Dnia Niepodległości o Puchar Wójta Gminy Lubin zgromadził w Siedlcach bardzo liczne grono zawodników, których podzielono na cztery kategorie. Każdy z nich miał po 10 minut na partię.

Najlepsze w klasyfikacji kobiet okazały się Magdalena Zieleniec oraz Justyna Broniewicz. W kategorii seniorzy, zwyciężył Krystian Kania, tuż za nim był Paweł Zieleniec, a miejsce trzecie zdobył Tomasz Ilnicki. Wśród juniorów niepokonany był Łukasz Bodzęta, za nim uplasował się Michał Wojtanowski, a miejsce trzecie przypadło Jerzemu Twardziakowi W kategorii juniorki pierwsze miejsce zdobyła Marta Zieleniec. W kategorii dzieci wyróżniono chłopców: Bartłomiej Róg, Piotr Stefanowicz, Antoni Jabłoński. Wśród dziewczynek: Oliwia Kałuszka, Beata Zielenie, Justyna Fedorowska.

Turniej miał 7 rund z tempem dziesięciominutowym. Oznaczało to, że każda partia mogła trwać maksymalnie 20 minut, z czego każdy z zawodników miał dla siebie połowę tego czasu. Nad poprawnością przebiegu turnieju czuwał sędzia Józef Bałdyga.

W zawodach wzięło udział 28 osób. Zainteresowanie szachami jest bardzo duże wśród mieszkańców Gminy Lubin. Gra jest bardzo popularna szczególnie wśród dzieci, które mają w szkołach zajęcia uczące tej gry.

(AI)