Symultana szachowa i Turniej o Puchar Wójta Gminy Lubin

W niedziele 8 marca Osiek stał się miejscem dwóch ważnych wydarzeń szachowych, które miały miejsce w Gminie Lubin. Do świetlicy wiejskiej w Osieku zawitała arcymistrzyni szachowa Monika Krupa. Do symultany szachowej zgłosiło się 32 miłośników „ królewskiej” gry. Po ponad trzygodzinnych zmaganiach, najlepsze wyniki osiągnęli: Adrian Krząstek, Bartosz Kanclerz – zwycięstwo oraz dwa remisy były udziałem Zbigniewa Barankiewicza i Michała Sucheckiego. Możliwość sportowej rywalizacji z arcymistrzynią Moniką Krupą była wielkim przeżyciem dla wszystkich uczestników symultany. Najlepsi gracze otrzymali pamiątkowe książki oraz każdy zawodnik dyplom z autografem arcymistrzyni.

Po symultanie 34 zawodników przystąpiło do rywalizacji w Powiatowo – Gminnym Turnieju o Puchar Wójta Gminy Lubin w szachach błyskawicznych. Poniżej publikujemy pełne wyniki turnieju.

Kategoria – dziewczęta

 1. Jagoda Szczepańska
 2. Oliwia Kałuszka
 3. Kinga Wójtowicz
 4. Marlena Wójtowicz
 5. Justyna Fedorowska
 6. Agnieszka Babiarczyk

Kategoria – chłopcy

 1. Marcel Misiek
 2. Aleksander Mydłowski
 3. Kacper Kałuszka
 4. Aleks Moroz

Kategoria – Juniorzy

 1. Bartłomiej Róg
 2. Krzysztof Muryn
 3. Michał Grzebieniowski
 4. Jerzy Twardziak
 5. Krzysztof Mydłowski
 6. Jakub Wiśniewski

Kategoria – seniorzy

 1. Przemysław Misiek
 2. Zbigniew Zarzycki
 3. Mariusz Walada

Sędzią głównym zawodów był Józef Bałdyga. Nagrody i wyróżnienia w imieniu wójta Gminy Lubin Tadeusza Kielana wręczała dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Lubin Magdalena Dubińska oraz radna Zofia Marcinkiewicz. Turniej był współfinansowany przez Fundację Polska Miedź.