Symultana szachowa i Turniej o Puchar Wójta Gminy Lubin

W niedziele 8 marca Osiek stał się miejscem dwóch ważnych wydarzeń szachowych, które miały miejsce w Gminie Lubin. Do świetlicy wiejskiej w Osieku zawitała arcymistrzyni szachowa Monika Krupa. Do symultany szachowej zgłosiło się 32 miłośników „ królewskiej” gry. Po ponad trzygodzinnych zmaganiach, najlepsze wyniki osiągnęli: Adrian Krząstek, Bartosz Kanclerz – zwycięstwo oraz dwa remisy były udziałem Zbigniewa Barankiewicza i Michała Sucheckiego. Możliwość sportowej rywalizacji z arcymistrzynią Moniką Krupą była wielkim przeżyciem dla wszystkich uczestników symultany. Najlepsi gracze otrzymali pamiątkowe książki oraz każdy zawodnik dyplom z autografem arcymistrzyni.

Po symultanie 34 zawodników przystąpiło do rywalizacji w Powiatowo – Gminnym Turnieju o Puchar Wójta Gminy Lubin w szachach błyskawicznych. Poniżej publikujemy pełne wyniki turnieju.

Kategoria – dziewczęta

1. Przemysław Misiek
  2. Zbigniew Zarzycki
  3. Mariusz Walada

Sędzią głównym zawodów był Józef Bałdyga. Nagrody i wyróżnienia w imieniu wójta Gminy Lubin Tadeusza Kielana wręczała dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Lubin Magdalena Dubińska oraz radna Zofia Marcinkiewicz. Turniej był współfinansowany przez Fundację Polska Miedź.