Świętujmy wspólnie ze strażakami

Na lubińskim rynku organizowany jest dziś o godzinie 15.00 uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej zaprasza na uroczystość, podczas której wręczone zostaną między innymi odznaczenia i awanse zawodowe. Jutro na błoniach odbędzie się mniej formalna część obchodów Dnia Strażaka, czyli festyn z bardzo wieloma atrakcjami.  

Uroczysty apel, z wręczeniem nagród, wyróżnień i odznaczeń to doskonała okazja, żeby porozmawiać ze strażakami, podziękować im za trud i za to, że codziennie dbają o nasze poczucie bezpieczeństwa. Oficjalnej akademii towarzyszyć będzie prezentacja sprzętu gaśniczego i na rynku będziemy mogli spotkać nasze jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Zimnej Wody, Księginic i Szklar Górnych.

Drugiego dnia obchodów Dnia Strażaka zapraszamy mieszkańców Gminy Lubin na lubińskie błonia, gdzie oprócz wymienionych wcześniej jednostek OSP, zaprezentują się strażacy z Niemstowa i Krzeczyna Wielkiego. Festyn zainauguruje przejazd strażackich samochodów ulicami miasta i ich wjazd na błonia. Tam oprócz prezentacji strażackich wozów bojowych oraz sprzętu ratowniczego PSP i OSP, będą pokazy gaszenia podręcznym sprzętem gaśniczych i pokazy udzielania pierwszej pomocy.

Przewidziano wiele atrakcji dla uczestników zabawy m.in. ściankę wspinaczkową, tyrolską kolejkę, dmuchańce i wiele innych. Kulminacją świętowania ma być koncert gwiazdy wieczoru, którą będzie Dawid Kwiatkowski. Początek koncertu o godzinie 20.00.

(SR)