Świętowali i kwestowali w Zimnej Wodzie

IMG_4335Przyjemne z pożytecznym połączyli mieszkańcy Zimnej Wody, którzy spotkali się na piątym już Rodzinnym Festynie Parafialnym. Oprócz wielu atrakcji artystycznych i wspólnego biesiadowania zbierane były fundusze na remont miejscowego Kościoła p.w. św. Trójcy.

– Każdy festyn jest radością całej społeczności parafialnej, a w szczególności mojej, jako duszpasterza ponieważ spotkania te, rozpoczynające się Eucharystią, a kończące wspólną zabawą, sprawiają, że czujemy się rzeczywiście – tak jak głosi hasło festynu – Silni Jednością w Chrystusie – mówił ksiądz proboszcz Andrzej Tomaszewski.

Gospodarzowi parafii, w skład której wchodzą Zimna Woda, Karczowiska, Wiercień, Głuchowice i Bukowna, zadedykowano skomponowany specjalnie na tę okazję i poświęcony kapłanowi utwór, przygotowany przez miejscowy Ludowy Zespół „Zachęta”:

Festyn rozpoczął się uroczystą Mszą świętą, celebrowaną przez ks. prof. dr hab. Jana Klinkowskiego, podczas której

Po Eucharystii ksiądz proboszcz przekazał wiernym dobrą informację:

– Już w tym tygodniu, przed kościołem, stanie rusztowanie i zaczynamy remont. Wszystkie pozwolenia i umowy zostały przygotowane. Przy pomocy waszej, moi drodzy, urzędu gminy, który przeznaczył znaczną kwotę na remont i konserwatora zabytków zaczynamy prace.

IMG_4379Podczas wspólnej zabawy przy muzyce ludowej, młodzieżowej i sakralnej, w której uczestniczyli mieszkańcy wsi należących do parafii Zimna Woda oraz zaproszeni goście prowadzona była kwesta. Pieniądze zebrane podczas loterii i licytacji, a także dochód ze sprzedaży przygotowanych potraw – w całości – przeznaczony zostanie na remont kościoła.

Organizowany już po raz piąty festyn parafialny – to ważne wydarzenie w życiu mieszkańców całej parafii.

– To święto, które przez cały rok mamy w sercu. To coś więcej niż zbiórka pieniędzy. To duchowe przeżycie, spotkanie ze wszystkimi, którzy darzą Chrystusa miłością. Zbieramy się tutaj, żeby tę miłość przekazać światu – mówi pani Kasia z Zimnej Wody.

Podczas festynu nie zapomniano o najmłodszych. Na boisku przy kościele odbywały się zabawy i konkursy sportowe, strażacy pokazywali dzieciom jak wygląda ich praca, a patrol policji znakował rowery mieszkańców. Dorośli mogli natomiast sprawdzić swoją wiedzę z zakresu ruchu drogowego, biorąc udział w konkursie przygotowanym Przez Komendę Powiatową Policji w Lubinie.

Zabawa trwała do wieczora, na scenie prezentowały się: „Fudżijamki” z Proboszczowa, zespoły: „Lubin” z Krzeczyna Wielkiego, „Zachęta” z Zimnej Wody i „Sasanka” z Kliszowa, solowy koncert psalmów i piosenek religijnych dał – pochodzący z Zimnej Wody – ksiądz Bartłomiej Kot.

– Jeśli Bóg pozwoli, w przyszłym roku na pewno powtórzymy to wydarzenie i będziemy to robić aż do końca naszych dni, a po nas przejmą tę tradycję nasze dzieci. Tak już mamy, Chrystus nas w tym jednoczy – mówi pani Małgorzata, sprzątając już po zabawie.

W festynie parafialnym uczestniczyli m.in. wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan, przewodniczący Rady Gminy Norbert Grabowski i radni.

(AI)