Świętowali 150-lecie KGW

DSCN3242Koła Gospodyń Wiejskich w tym roku obchodzą swój jubileusz i świętują 150-lecie istnienia. Świętowano także w podregionie legnickim. Z tej okazji odbyły się między innymi: prezentacje twórczości artystycznej, występy zespołów ludowych, oraz liczne konkursy i zabawy.

Gminę Lubin reprezentowały KGW Osiek i KGW „Iskierka” Ksieginice. Gospodynie z Księginic zostały wyróżnione i otrzymały statuetkę oraz dyplomy uznania za współorganizację obchodów, kultywowanie i rozwój polskiej obrzędowości regionalnej oraz za zaangażowanie w działalność na rzecz umacniania więzi międzypokoleniowych. Nagrody wręczył Tadeusz Samborski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Z kolei Koło Gospodyń Wiejskich Osiek zajęło II miejsce w prezentacjach twórczości artystycznych.

– To zaszczytne miejsce wyśpiewała nasza członkini, Jolanta Stec, prezentując utwory „Babę stworzył Bóg”, „Kobieta po czterdziestce” oraz wiersz własnego autorstwa „Inspiracje Kobiet KGW Osiek” – mówi Inna Rogalska.

Organizatorami był Regionalny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Legnicy oraz Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu i Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

(mat. KGW Osiek)