Święto Trzech Króli

otk_plakat_2017_duzyAnioły, diabły, rycerze i oczywiście królowie – jutro, 6. stycznia. Kościół Katolicki obchodzi tego dnia Święto Trzech Króli, jedno z najstarszych świąt chrześcijańskich. Święto obchodzone jest na pamiątkę złożenia darów i pokłonu narodzonemu Jezusowi przez mędrców Kacpra, Melchiora i Baltazara. Orszak Trzech Króli organizowany będzie w tym roku w 560 miejscowościach w Polsce.

W ramach Święta Trzech Króli w całym kraju odbywają się jasełka, koncerty kolęd i konkursy dla uczestników. Nie inaczej będzie w Lubinie. Orszak wyruszy o godzinie 12.30. sprzed Kościoła p.w. Świętego Jana Bosko. Poprzedzi go Msza Św., która rozpocznie się o godzinie 11.30.

– scena 1 (przed kościołem na ul. Jana Pawła II) ZEBRANIE KRÓLÓW i DWORU ORSZAKOWEGO (przywitanie królów z orszakami: Orszak Europejski czerwony, Orszak Azjatycki zielony, Orszak Afrykański niebieski), wymarsz orszaku (w stronę centrum miasta)

– scena 2 (przy ul. Jana Pawła II) ANIOŁ BOŻY zachęca do wytrwałości w marszu i przestrzega przed trudnościami

– scena 3 (za przejazdem kolejowym na ul. 1 Maja) DIABŁY kuszą do zostania w miejscu i skorzystania z przyjemności, które oferują

– scena 4 (plac na skrzyżowaniu ul. 1 Maja i Tysiąclecia) SZAŁAS PASTERZY, którzy włączają się do wędrówki z królami

– scena 5 (przy ul. Tysiąclecia – blisko Rynku) Wizyta Trzech Króli u HERODA

– scena 6 (w Rynku przed Ratuszem) Walka ANIOŁÓW I DIABŁÓW

– scena 7 (przy ul. Bolesława Chrobrego) BRAMA DO NIEBA – aniołowie zapraszają do wejścia do stajenki

– godz. około 14, scena 8 (na terenach zielonych Wzgórza Zamkowego) POKŁON W STAJENCE – królów, dzieci z orszaków, gości honorowych. Uroczystość zakończą życzenia świąteczne i wspólne kolędowanie.