Święto Plonów 2017: Bukowna, Szklary Górne, Raszówka

Kolejne miejscowości mają już za sobą uroczystości dożynkowe. Za tegoroczne plony i rolniczy trud podziękowały już Bukowna, Szklary Górne i Rsazówka. W obchodach Święta Plonów uczestniczył wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan.

Dożynki w Bukownej, jak zawsze, były wesołe i pełne humoru. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w miejscowej kaplicy, której przewodniczył ksiądz proboszcz Andrzej Tomaszewski. Po Eucharystii kolorowy korowód wyruszył na boisko, gdzie sołtys serdecznie przywitał wszystkich mieszkańców i gości.

– Niewielu już rolników z prawdziwego zdarzenia zostało, jednak wszyscy, którzy mieszkamy na wsi możemy czuć się niejako rolnikami, bo w naszej wiosce każdy ma ogródek przydomowy i każdy zbiera plon. Więc dziękuję Wam za te plony i zapraszam do zjedzenia chleba dożynkowego, upieczonego z tegorocznego ziarna – mówił Czesław Niemiec, sołtys Bukownej.

Swojska Nuta odśpiewała bukiet dożynkowych pieśni, a Kabaret Aktów Cztery humorystycznie przedstawił życie na wsi. Wesoła zabawa trwała do samego rana.

SZKLARY GÓRNE

To była prawdziwa uczta najpierw dla dzieci, potem dla dorosłych. W minioną sobotę w Szklarach Górnych odbyła się zabawa dożynkowa. Uroczyście za tegoroczne plony dziękowano tydzień wcześniej na Mszy Świętej Dziękczynnej, odprawioną przez nowego proboszcza księdza Pawła Kajla. Sobotę zdominowała więc zabawa. Najmłodsi mieli w czym wybierać, bo zadbali o to profesjonalni animatorzy. Nagród było wiele, a wśród ich olbrzymie pudło lodów, ufundowane prze radnego Tomasza Fuczka. Frekwencja dopisała, urzekała przepiękna scenografia, a starostowie Dożynek Kazimierz i Grażyna Żmuda dbali o to, by nikomu niczego nie brakowało. Wieczór należał do dorosłych mieszkańców, którzy królowali na parkiecie do białego rana. Impreza zorganizowana została przez sołtysa Ryszarda Bubnowskiego i Radę Sołecką.

RASZÓWKA

Uroczystą Eucharystią rozpoczęły sie dożynkowe uroczystości w Raszówce. Sołtys Tadeusz Kosturek wraz ze starostami Renatą Targowicz i Damianem Dobrowolskim serdecznie przywitali mieszkańców i gości. Każdy mógł spróbować dożynkowego chleba oraz wziąć udział w loterii zorganizowanej przez radnego Marcina Nyklewicza. Zabawa była bardzo udana i trwała do białego rana.