Święto Pieczonego Ziemniaka w Siedlcach

Po pierogu i kapuście, tym razem w roli głównej wystąpił ziemniak. W Siedlcach odbył się doroczny kulinarny, ziemniaczany festyn.

Organizatorzy Sołtys i Rada Sołecka Siedlec, zespół „Siedlecka Nuta” oraz Ośrodek Kultury Gminy Lubin zadbali o to, by goście spróbowali przeróżnych pyszności z ziemniaka. Były ziemniaczki zapiekane z boczkiem i mięsem mielonym, knedle ze śliwką, bułeczki z farszem i sosem śliwkowym, pierogi i kopytka, a także placki ziemniaczane i pieczone ziemniaki z ogniska. Zespół „Siedlecka Nuta” przy akompaniamencie Wojciecha Wojtałowicza swoim mini-koncertem porwał publiczność do wspólnego śpiewania.

Nie zabrakło ziemniaczanych zabaw i konkursów. Dzieci rysowały, a dorośli mogli się pochwalić celnością rzutów ziemniakiem, drużynowym toczeniem ziemniaka wykałaczką czy też zaśpiewać naprędce napisaną piosenkę o ziemniakach. Uczestniczyli w nich m.in. wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan oraz przewodniczący Rady Gminy Norbert Grabowski. Mimo, że – tradycji stając się zadość – Świętu Pieczonego Ziemniaka w Siedlcach towarzyszył deszcz, nie zdołał on popsuć wspaniałej, rodzinnej atmosfery tej imprezy.

(OKGL/MG)