Święto Niepodległości w Gminie Lubin – retrospekcje i zapowiedzi

IMG_0256Składowice – już w minioną niedzielę – rozpoczęły obchody Święta Niepodległości w Gminie Lubin. Miejscowy zespół Lejdis przygotował i przedstawił program artystyczny, na który złożyły się pieśni i piosenki z okresu Legionów Polskich, ale także dwudziestolecia międzywojennego i II Wojny Światowej.

Koncerty z okazji Święta Niepodległości – to w Składowicach już tradycja. Odbywają się rokrocznie, a od siedmiu lat, czyli od chwili powstanie organizuje je zespół Lejdis. Tak było i w tym roku. Dzięki zaangażowaniu sołtys Lucyny Franczak, jednej z liderek zespołu Grażyny Balewicz oraz wszystkich jego członkiń wieczornica miała wyjątkową oprawę, scenografię i przebieg. Wkład nie do przecenienia wniósł w organizację imprezy Jerzy Kuś, instruktor muzyczny zespołu. Koncert zakończył się owacją na stojąco.

W spotkaniu uczestniczyli wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan z małżonką oraz szeroka reprezentacja radnych Gminy Lubin z przewodniczącym Norbertem Grabowskim na czele. (galeria zdjęć poniżej)

11.11. 2015 SIEDLCE

Główne obchody Święta Niepodległości w Gminie Lubin odbędą się 11 listopada o godz. 10.30 w Siedlcach. Rozpocznie je uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, która odprawiona zostanie w miejscowym kościele p.w. św. Michała Archanioła. Po Eucharystii przy Mogile Polskich Żołnierzy złożone zostaną kwiaty i zapalone znicze. Uroczystość zakończy koncert w Świetlicy Wiejskiej. Zespół „Swojska Nuta” z Bukownej wystąpi z programem „Orląt Lwowskich”, a wykonaniu „Siedleckiej Nuty” usłyszymy pieśni patriotyczne.

11.11. 2015 MIŁORADZICE

O godz. 15.00 uroczysta Msza Święta rozpocznie obchody rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w Miłoradzicach. Po jej zakończeniu w miejscowej Świetlicy Wiejskiej odbędzie się Koncert Pieśni Patriotycznej w wykonaniu zespołu „Koniczynki” oraz spotkanie Kresowian.

11.11.2015 OSIEK

Również o godz. 15.00 uroczystości z okazji Święta Niepodległości rozpoczną się w Osieku. Podczas Koncertu Pieśni Patriotycznej, powiązanego z obchodami Dnia Seniora, zaprezentują się mieszkańcy i dzieci z tej miejscowości. Spotkanie odbędzie się w miejscowej Świetlicy Wiejskiej.

11.11.2015 ZIMNA WODA

Zespół Folklorystyczny Lubin z Krzeczyna Wielkiego, Drużyna Związku Strzelectwa Rzeczypospolitej Obwodu Legnicko-Jaworskiego oraz przedszkolaki z Wiercienia będą gośćmi Wieczoru Pieśni Patriotycznej w Zimnej Wodzie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00 w Świetlicy Wiejskiej. W roli gospodarzy wystąpi oczywiście miejscowy Zespół „Zachęta”.

15.11.2015 RASZOWA MAŁA

Gminne uroczystości z okazji Święta Niepodległości zakończą się w niedzielę 15 listopada Wieczorem Patriotycznym w wykonaniu zespołu Leśne Echo w Raszowej Małej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 w miejscowej Świetlicy Wiejskiej.

(MG)