Światowy Dzień Poezji

Z okazji Światowego Dnia Poezji, którego celem jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie, w świetlicy wiejskiej w Raszówce odbył się Nastrojowy wieczór poezji śpiewanej w wykonaniu zespołu „Leśne Echo” z Raszówki, działającego przy Ośrodku Kultury Gminy Lubin. W trakcie spotkania goście mogli wysłuchać utworów między innymi Jonasza Kofty, Agnieszki Osieckiej, Marka Grechuty, którym autorską oprawę muzyczną zapewnił kierownik zespołu Witold Klocek. Koncert poprowadziła miłośniczka literatury Maria Wolak. Ten wyjątkowy wieczór dał okazję, do zatrzymania się w codziennej życiowej gonitwie.

Jak wiemy, czytanie poezji nie jest łatwą przyjemnością, trzeba się jej nauczyć. Nie zniechęcajmy się. Próbujmy, smakujmy, wyrabiajmy sobie własne zdania i gusty. Czytajmy to, co się nam podoba, daje chwilę radości, spokoju i czas na przemyślenia.

Zaprezentowane wiersze, czytane również przez uczestników spotkania, opowiadały o miłości, troskach dnia codziennego, niektóre dawno napisane, a jakże wciąż aktualne.
Wszyscy razem zaśpiewali piosenkę „Pamiętajcie o ogrodach”, następnie w miłej i ciepłej atmosferze przy filiżance kawy i słodkim poczęstunku rozmawiali o poezji, która nieustannie zachwyca i jest wciąż żywa.
W podziękowaniu od Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce członkowie zespołu otrzymali tomiki poezji. Natomiast Przewodniczący Rady Gminy Lubin Norbert Grabowski wręczył bukiet pięknych kwiatów, a radny Raszówki Marcin Nyklewicz kosz pełen słodkości.

( JN, fot. IT)