Światowy Dzień Pluszowego Misia w Gminnym Przedszkolu w Raszówce i Lubinie

DSC02182Jak co roku w Przedszkolu im. Jana Pawła II w Raszówce i Oddziale Zamiejscowym w Lubinie odbyły się obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia, które są jednym z najważniejszych świąt dla wszystkich przedszkolaków.

Miś jest przyjacielem i najwierniejszym kompanem wszystkich dzieci. A w tym roku chcieliśmy zasygnalizować, że jest również przyjacielem natury.

Do współpracy zaproszony został także Pan Andrzej Łużyński z Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie, który przybliżył dzieciom życie i zwyczaje zwierząt zamieszkujących różne środowiska przyrodnicze.

Dzieci wspólnie z misiem podróżowały do różnych miejsc – nad rzekę, do lasu, a także do pasieki, gdzie dowiedziały się, jak powstaje pyszny miodek, który przecież wszystkie misie uwielbiają. W każdym z tych miejsc Pan Andrzej opowiadał o zamieszkujących tam zwierzętach, o ich zwyczajach oraz o potrzebie ochrony i dbania o ich domy. Przedszkolaki zapraszane były do udziału w zabawach i konkursach w każdym miejscu, które odwiedził Pluszowy Miś. Za prawidłowo wykonane zadania nagradzane były gadżetami przygotowanymi przez Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie – widokówkami, kalendarzami i breloczkami.

Aby podkreślić wiedzę dzieci dotyczącą ochrony przyrody i zwierząt każdy przedszkolak otrzymał Certyfikat Przyjaciela Przyrody i Wszystkich Pluszowych Misiów.

Po zabawnych konkurencjach nadszedł moment wyłonienia zwycięzcy w konkursie plastycznym na pracę grupową pt. „Miś pluszowy”. Jury z Panem Andrzejem Łużyńskim na czele jednogłośnie przyznało pierwsze miejsce grupie I. Maluszki były szczęśliwe, że w konkursie pokonały starsze grupy.

Pragniemy podziękować Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie oraz Panu Andrzejowi Łużyńskiemu za zaangażowanie, współpracę i wzbogacenie obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia w naszym przedszkolu.

Cała impreza przebiegała w atmosferze radości i dobrego humoru. Każda grupa otrzymała w prezencie książkę z zakresu edukacji przyrodniczej.

(oprac. Marta Heksel, Przedszkole w Raszówce)