Świąteczne konkursy i warsztaty

Ubiegłoroczna nagroda specjalna Karolina Gronczyńska

Wielkimi krokami zbliżają się najbardziej kolorowe, migoczące, serdeczne i rodzinne Święta Bożego Narodzenia. Tradycyjnie już zachęcamy do przygotowywania własnoręcznych kartek i ozdób świątecznych, które na pewno stworzą świąteczny klimat. Mogą być także niepowtarzalnym prezentem, a dodatkowo mają szanse na wygranie nagród w konkursach organizowanych przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin.

Nic tak nie zbliża i nie tworzy świątecznej atmosfery, jak praca przy rodzinnym stole nad ozdobami i kartkami. Uczy to najmłodszych, że piękne rzeczy wymagają staranności, pomysłowości i przysłowiowej „odrobiny serca” a  wtedy wszystko się uda i zachwyci innych. Tak jest co roku, gdy ogłaszane są w Gminie Lubin konkursy na kartę świąteczną i ozdoby bożonarodzeniowe.

– To nasz sposób na kultywowanie tradycji Świąt Bożego narodzenia, który jednocześnie rozwija zainteresowania kulturą i sztuką oraz  promuje aktywność twórczą naszych mieszkańców – mówi Magdalena Dubińska, dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Lubin. – Doceniamy przede wszystkim własnoręczne wykonanie, technikę, i wykorzystanie atrybutów Świąt Bożego Narodzenia. . Przypominamy, że kartka która otrzyma nagrodę GRAND PRIX zostanie dodatkowo uwieczniona na kartce bożonarodzeniowej Gminy Lubin. W ubiegłym roku Anioł Kaliny Gronczyńskiej z Osieka trafił do przyjaciół, partnerów i współpracowników naszego samorządu.

Prace konkursowe przyjmowane będą w Ośrodku do 29 listopada.  Każdy uczestnik może  zaprezentować jedna kartkę lub jedną ozdobę. Prace opatrzone metryczką z danymi autora, będą  oceniane w trzech kategoriach wiekowych.

– Pierwsza kategoria obejmuje dzieci do lat 8, druga młodzież w wieku od 9 do 13 lat i trzecia kategoria to osoby powyżej 14 lat – wyjaśnia dyrektor Magdalena Dubińska. W każdej kategorii wiekowej przyznamy nagrodę główną. Rozstrzygnięcie konkursów nastąpi 8 grudnia o godz. 17.00 w świetlicy wiejskiej w Osieku, podczas imprezy kulinarnej „Tradycje Bożonarodzeniowe”

Ośrodek Kultury Gminy Lubin zaprasza także do udziału w świątecznych warsztatach artystycznych.

– Tym razem proponujemy warsztaty z wikliny papierowej oraz odlewy gipsowe – zachęca Magdalena Dubińska. – Zainteresowanych prosimy o zapisy osobiście w Ośrodku w Księginicach, w pokoju nr 113 lub telefonicznie pod numerem 76 845 59 86.

21 listopada (wtorek) o godz. 17.00 można wziąć udział  w warsztatach z wikliny w świetlicy wiejskiej w Pieszkowie, natomiast sztuki przygotowywania odlewów gipsowych można się będzie nauczyć w świetlicy w Raszówce 23 listopada (czwartek) od godz. 17.00.

(SR)

KARTKA ŚWIĄTECZNA-regulamin

OZDOBY BOŻONARODZENIOWE-regulamin