Świat piosenki online – konkurs rozstrzygnięty

W tegorocznej edycji konkursu, który po raz pierwszy realizowano online,  do Ośrodka Kultury Gminy Lubin wpłynęło 51 utworów  poświęconych różnym gatunkom muzycznym – od klasyki, folkloru przez jazz po muzykę popularną. To rekordowa ilość zgłoszeń.

Członkowie jury, byli pod dużym wrażeniem kreatywności i umiejętności uczestników.
Ocenie podlegał dobór repertuaru, umiejętności wokalne, ogólny wyraz artystyczny oraz poprawność językowa, dlatego w trakcie obrad zdecydowano o przyznaniu nie tylko nagród regulaminowych, ale też kilku wyróżnień.

W skład  jury weszli: Alicja Sroka, laureatka nagrody Anioł Kultury Gminy Lubin w kategorii muzyka, studentka wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej, Maciej Stefaniak z wykształcenia muzyk, nauczyciel i instruktor warsztatów bębniarskich, które odbywały się w Ośrodku Kultury Gminy Lubin, Wojciech Wojtałowicz, muzyk, instruktor w Ośrodku Kultury Gminy Lubin. Nowością tegorocznego konkursu była nagroda publiczności, która wywołała wiele emocji i ogromną aktywność na facebooku OKGL.

W kategoriach indywidualnych jury wyłoniło 6 laureatów, natomiast w duetach dodatkowo przyznano równorzędną trzecią nagrodę. W kategorii zespoły, po burzliwych obradach zdecydowano o przyznaniu równorzędnej 1 nagrody wszystkim czterem zespołom, które wyróżniły się pięknymi strojami, trafnym doborem repertuaru oraz profesjonalnym przygotowaniem teledysków. Dodatkowo przyznano kilka wyróżnień.

Gratulujemy zwycięzcom talentu, zaangażowania oraz wyobraźni!  Laureaci konkursu otrzymają m.in.  głośniki i słuchawki , karty podarunkowe do salonu księgarsko-muzycznego oraz pamiątkowe dyplomy. O wręczeniu i wysyłce nagród pracownicy Ośrodka Kultury Gminy Lubin będą informować zwycięzców drogą elektroniczną.

LAUREACI:

Dzieci: Oliwia Stefanowska, Ewelina Matejko, Maja Zaborska

Młodzież i dorośli: Magdalena Stefanowska, Zuzanna Lemantowicz, Lena Sikora

Duety: Agnieszka i Norbert Jackowscy, Knopers Band, Martyna i Emilia Buchowskie, Inga i Marcin Dąbscy

Zespoły: Leśne Echo, Lubin, Osieczanki, Zachęta

Nagroda publiczności: Maja Mitrut