Super Anioły przyznane!

19 zgłoszeń wpłynęło do tegorocznej edycji plebiscytu ANIOŁY KULTURY GMINY LUBIN, nagrody przyznawanej za twórczość artystyczną, wyjątkowy wkład w rozwój kultury naszej gminy w ramach Dni Kultury Gminnej. Rada Artystyczna powołana przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin po raz kolejny stanęła przed niełatwym wyborem i wyłoni laureatów w kategoriach:

  • Muzyka, śpiew, taniec,
  • Literatura, film,
  • Malarstwo, rzeźba,
  • Rękodzieło,
  • Animator kultury.

W tym roku po raz pierwszy Rada artystyczna przyznała SUPER ANIOŁY KULTURY GMINY LUBIN. Statuetki za całokształt działalności trafią do zespołów folklorystycznych „Lubin” i „Koniczynki”, obchodzących w tym roku jubileusz  35 – lecia, które współtworzyły historię i promowały folklor nie tylko w gminie Lubin. Ich występy podziwiano również poza granicami kraju.

– Super Anioły Gminy Lubin to nagroda specjalna i wyjątkowa, przyznawana za dorobek artystyczny i wybitne osiągnięcia. Wraz z Radą Artystyczną postanowiliśmy uhonorować w tym roku zespoły folklorystyczne działające od 35 lat w naszej gminie. Ich bogata historia to niezwykła promocja dziedzictwa lokalnego, która znakomicie wpisuje się w ogólnoeuropejską kampanię 2018 roku, ogłoszonego Europejskim Rokiem Dziedzictwa Kulturowego,  dotyczącą poszerzania wiedzy o społecznym i gospodarczym znaczeniu dziedzictwa kulturowego – mówi Magdalena Dubińska, dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Lubin.

Na galę wręczania Aniołów i Super Aniołów Kultury Gminy Lubin zapraszamy 25 maja 2018 roku o godz. 17.00 do  świetlicy w Oborze. Podczas uroczystości usłyszymy interpretacje piosenek Jonasza Kofty „Kofta, nastroje i żart” w wykonaniu Katarzyny Jamróz aktorki teatralnej i filmowej, laureatki Grand Prix Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Skład Rady Artystycznej:

PATRYCJA SŁOTA – pedagog, polonistka w Zespole Szkół nr 1 w Lubinie, Prezes Stowarzyszenia „Kwiaty Obory”, Lider Odnowy Wsi Dolnośląskiej Obora, ubiegłoroczna laureatka Aniołów Kultury w Gminie Lubin w kategorii Animator Kultury.

ELŻBIETA KOCHAN – mgr sztuki, instruktor artystyczny w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie.

BARBARA TÓRZ – Kierownik Referatu Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Zdrowia Urzędu Gminy w Lubinie.

JOANNA ŚLIPKO – z wykształcenia wokalistka i pedagog, zajmuje się muzykoterapią, współpracuje z osobami niepełnosprawnymi.

(OKGL)