Sukcesy łuczników z LZS SKS Raszówka

W weekend odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Młodzików w Łucznictwie w Tyczynie koło Rzeszowa. W zawodach tych uczestniczyło około 200 zawodników z Polski  w tym  czteroosobowa reprezentacja Gminy Lubin z LZS SKS Raszówka. Najlepiej z naszych reprezentantów spisała się Magdalena Sieradzka.

Magdalena Sieradzka w kategorii Młodzik Kobiet zajęła szóste miejsce i  wspólnie z Mateuszem Musiatowiczem (indywidualnie 16 miejsce) w kategorii MIKST również szóste miejsce. W kategorii Młodzik Młodszy mężczyzn Kuba Wójcik był 17 a Iza Kożewnikow 45 w tej samej kategorii kobiet.

Tydzień wcześniej organizowane były XXVII Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych  w Zgierzu. W mistrzostwach tych wystartowało ponad 250 zawodników z kilkudziesięciu polskichkKlubów w tym również  sześcioosobowa  ekipa łuczników LZS SKS Raszówka.  Z zawodów tych ekipa z Gminy Lubin wróciła z brązowym medalem Kuby Engwera w łukach bloczkowych. Najbliżej strefy medalowej była drużyna chłopców w łukach olimpijskich w składzie Mateusz Posłuszny, Mateusz Musiatowicz, Szymon Marczak, która przegrała pojedynek o wejście do strefy medalowej z bardzo silną ekipą Marymontu Warszawa. Ostatecznie drużyna zajęła 12 miejsce. Indywidualnie 20. miejsce zajął Mateusz Posłuszny,  42. Magda Sieradzka i 47. Ewelina Mazurek,. Nasz mikst  w składzie Magda Sieradzka – Mateusz Posłuszny  zajął 21 miejsce na 76 sklasyfikowanych mikstów.

Przed naszymi łucznikami z Raszówki kolejne zawody czyli Halowe  Mistrzostwa Polski Młodzików, które odbędą się w Tyczynie koło Rzeszowa.