Sukces szczypiornistek w Krakowie

IMG_20160528_130722-1Kobieca drużyna szczypiornistek Zagłębia Lubin, w której silną reprezentację mają mieszkanki Gminy Lubin wywalczyły brązowy medal na Mistrzostwach Polski Masters, które rozegrane zostały w Krakowie.

Do krakowskich mistrzostw zgłosiło się siedem drużyn żeńskich w kategorii 33+. W pierwszym dniu rywalizacji rozgrywano mecze eliminacyjne i część spotkań fazy pucharowej. Drugi dzień mistrzostw był dniem prawdy.  W fazie pucharowej każdy mecz musiał być rozstrzygnięty. Zespół przegrywający tracił szansę na walkę o tytuł. Wszystko to razem wzięte sprawiło, że emocji nie zabrakło. Brązowe medalistki wyłonione zostały po konkursie rzutów karnych. W regulaminowym czasie gry mecz z KPR Jelenia Góra zakończył się remisem 9:9. W karnych skuteczne w stu procentach okazały się lubinianki i to im przypadł najniższy stopień podium dla zwycięzców. Spektakularną interwencja w konkursie popisała się Natasza Tsvirko dokładając ważną cegiełkę do medalowego osiągnięcia lubinianek. Zagłębie Lubin podczas tych mistrzostw, aż dwukrotnie pokonało zdetronizowane ubiegłoroczne Mistrzynie Polski  KPR Jelenią Górę.

Kapitan lubińskiej drużyny Patrycja Jugo za zdobycie największej liczby bramek została uhonorowana tytułem najskuteczniej zawodniczki Mistrzostw Polski Masters 2016. Warto dodać, że tytuł ten w kategorii mężczyzn zdobył Mariusz Jurasik.

W skład medalowego zespołu wchodzą mieszkanki gminy wiejskiej Lubin mi.in: Joanna Pietruszka i Patrycja Jugo z Czerńca, Agnieszka Włodarczyk z Krzeczyna Wielkiego, Anna Wernicka i Róża Kruszczak z Obory, Joanna Klaczko z Goli oraz Monika Bilińska z Osieka.

(red)

 

Mecze eliminacyjne lubińskiej drużyny:

Zagłębie Lubin – SPR Tychy 17:4

Wilanovia Warszawa-Zagłębie Lubin 6:10

KPR Jelenia Góra-Zagłębie Lubin 12:13

Półfinały:

Zagłębie Lubin – Zgoda Ruda Śląska 6:7

Skra Warszawa – KPR Jelenia Góra 13:10

 

Mecz o 3. miejsce:

Zagłębie Lubin – Skra KPR Jelenia Góra 9:9 po pięciu rzutach karnych 14:13

 

Finał:

Zgoda Ruda Śląska – Skra Warszawa 10:8

Wyniki końcowe:  

1. Zgoda Ruda Śląska

2. Skra Warszawa

3. Zagłębie Lubin

4. KPR Jelenia Góra