Strzeleckie mistrzostwa rozstrzygnięte!

Irena Szmagier, Mariusz Czernatowicz oraz Przemysław Karski zostali mistrzami w poszczególnych kategoriach podczas III Strzeleckich Mistrzostw Gminy Lubin o Puchar Wójta. W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Miłosnej. Gratulujemy!

Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach: karabin i pistolet pneumatyczny. Każdy z zawodników oddawał po 13 strzałów w każdej z tych konkurencji, z czego 10 najlepszych decydowało o zajętym miejscu.

W kategorii pistolet pneumatyczny, najlepszy okazał się Przemysław Karski, który zdobył 78 punktów. Tuż za nim uplasowali się ex aequo Mariusz Czernatowicz i Jacek Rękawiczny z 75 punkami. O tym, że walka była bardzo zacięta, świadczy także pozycja trzecia na podium. To miejsce, także ex aequo, zajęli Piotr Minkina i Filip Ożga, którzy zdobyli po 74 punkty.

Podobnie przedstawia się sytuacja w kategorii karabinek pneumatyczny. Niekwestionowanym zwycięzcą został Mariusz Czernatowicz, zdobywając 80 punktów. Miejsce drugie, ex aequo, zajęli Jacek Rękawiczny i Przemysław Karski z 74 punktami, a pozycja trzecia przypadła, również ex aequo, Irenie Szmagier i Bartoszowi Wojciechowskiemu, którzy zdobyli po 71 punktów. Blisko podium znalazł się także szef gminnego samorządu. Tadeusz Kielan w tej kategorii zdobył 70 punktów.

Dwubój strzelecki przedstawia się następująco:

1. Mariusz Czernatowicz – 155 pkt.

2. Przemysław Karski – 152 pkt.

3. Jacek Rękawiczny – 149 pkt.

Z kolei w dwuboju strzeleckim kobiet triumfuje Irena Szmagier, która łącznie zdobyła 132 punkty. Na miejscu drugim znalazła się Kamilla Słowikowska ze 116 punktami, a na pozycji trzeciej uplasowała się Malwina Słowikowska, która zdobyła 102 punkty.

Podczas mistrzostw prowadzona była również klasyfikacja drużynowa, która była obliczana jako suma najlepszych wyników uzyskanych przez zawodników z każdej drużyny. Udział w tej klasyfikacji wzięło łącznie 14 trzyosobowych drużyn, które reprezentowały sołectwa Gminy Lubin.

Pierwsze miejsce zdobyła ekipa z Miłosnej, która zdobyła 382 punkty. O oczko mniej, 381 punktów zdobyła reprezentacja Księginic. Miejsce trzecie na podium przypadło drużynie z Miroszowic – 363 punkty.

Sędzią głównym zawodów był Stanisław Paczkowski.

Zwycięzcy otrzymali puchary, medale oraz dyplomy. Dodatkowo, dzieci, które przyszły na mistrzostwa wraz z rodzicami otrzymały drobne upominki i słodycze.

Fundatorem nagród była Gmina Lubin.