Strefowy Turniej Piłki Halowej Chłopców

Reprezentacja Gminy Lubin: Iskra Księginice

5 listopada 2015 roku w Ścinawie (hala sportowa SP nr 3) rozegrano Strefowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców do lat 15.

Zwycięzcą turnieju została drużyna MKS „Odra” Ścinawa – będzie ona reprezentowała Powiat Lubiński w Finale Dolnośląskim, który zostanie rozegrany dnia 29 listopada 2015 roku w Witoszowie (Powiat Świdnica). Drugi reprezentant Powiatu Lubińskiego drużyna LKS „Iskra” Księginice zajęła IV miejsce w turnieju.

Organizatorzy:

Dolnośląskie Zrzeszenie LZS

Powiatowe Zrzeszenie LZS w Lubinie

Szkoła Podstawowa nr 3 Ścinawa

MKS „Odra” Ścinawa

Wyniki turnieju:

1. MKS „Odra” Ścinawa – GLKS „Zryw” Kotla 4:1
  2. UKS „Alternatywa” Radwanice – LKS „Iskra” Księginice 2:1
  3. GLKS „Zryw” Kotla – LKS „Iskra” Księginice 6:3
  4. MKS „Odra” Ścinawa – UKS „Alternatywa” Radwanice 7:2
  5. GLKS „Zryw” Kotla – UKS „Alternatywa” Radwanice 8:2
  6. MKS „Odra” Ścinawa – LKS „Iskra” Księginice 4:0

Tabela końcowa turnieju:

I miejsce – MKS „Odra” Ścinawa – 9 pkt., bramki 15:3

II miejsce – GLKS „Zryw” Kotla – 6 pkt., bramki 15:9

III miejsce – UKS „Alternatywa” Radwanice – 3 pkt., bramki 6 : 16

IV miejsce – LKS „Iskra” Księginice – 0 pkt., bramki 4:12

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Kewin Smereczyński z drużyny MKS „Odra” Ścinawa, najlepszym bramkarzem natomiast Sebastian Jeżewski z drużyny GLKS „Zryw” Kotla. Wyróżniono także Filipa Zarazińskiego z MKS „Odra” Ścinawa, Miłosza Przybylskiego z GLKS „Zryw” Kotla oraz Jakuba Rymarowicza z UKS „Alternatywa” Radwanice.

Drużyny za zajęcie miejsc I – III otrzymały puchary, natomiast najlepsi i wyróżnieni zawodnicy statuetki.

Nagrody wręczali Burmistrz Miasta i Gminy Ścinawa – Krystian Kosztyła oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Ścinawie – Pani Jolanta Szulc i Pani Grażyna Jóźwik – Członkini Prezydium Dolnośląskiego Zrzeszenie LZS we Wrocławiu.

(K.Przewoźnik)