Strażacy z Niemstowa mają nowy magazyn

img_1312Czekali, czekali i się doczekali. Strażacy z OSP Niemstów mają już budynek, w którym będą mogli przechowywać cały sprzęt i akcesoria strażackie. Pierwszy etap inwestycji pokryto z funduszu sołeckiego, za drugi etap zapłaciła Gmina.

Długo oczekiwana przez strażaków z Niemstowa inwestycja dobiegła końca. Dzisiaj nastąpił oficjalny odbiór obiektu magazynowego dla miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni i cieszymy się, że mamy już pomieszczenie, w którym możemy trzymać cały sprzęt strażacki. Brakowało nam takiego miejsca. Budynek jest nowy, więc na pewno będzie nam długo służył – mówi Kamil Forościej, zastępca naczelnika OSP Niemstów.

Inwestycja była o tyle nietypowa, ponieważ budynek znajduje się na terenie zabytkowego parku. Nad pracami czuwał więc przez cały czas konserwator zabytków. Obiekt jest murowany i całkowicie ocieplony. Jego wymiary wynoszą 7×7,5 m.

Pierwszy etap prac polegał na budowie fundamentów i ta część prac została opłacona z funduszu sołeckiego. Z kolei środki na drugi etap prac pochodziły z budżetu Gminy.