Strażacy z Gorzycy mają samochód

Szampan, fajerwerki, gratulacje i ogromna radość strażaków oraz mieszkańców Gorzycy. Podczas walnego zebrania sprawozdawczego OSP Gorzyca, Wójt Gminy Lubin przekazał strażakom kluczyki i dokumenty do nowego wozu strażackiego, którego jednostka do tej pory nie miała.

OSP Gorzyca była do tej pory jedną z niewielu jednostek gminnych, która nie posiadała samochodu bojowego. Dwudziestu czterech strażaków nie miało możliwości brania czynnego udziału w akcjach, jednak dzięki staraniom zarządu oraz władz gminy udało się doposażyć jednostkę. Nowiutki, błyszczący wóz jest już w garażu remizy.

– Bycie strażakiem to ogromny zaszczyt, ale jeszcze większy obowiązek, wyzwanie, poświęcenie i właśnie za to wam bardzo dziękuję. Życzę wam aby ten samochód, jeżeli w ogóle musi wyjeżdżać do akcji, to niech wyjeżdża jak najrzadziej. Niech dobrze służy wam i wszystkim mieszkańcom, działajcie tak dalej. Gratuluję wytrwałości w dążeniu do celu, dzięki temu będziecie jeszcze bardziej profesjonalni – mówił Wójt Tadeusz Kielan, przed przekazaniem kluczyków.

Auto dla strażaków zostało zakupione przez Gminę Lubin przy wsparciu Fundacji KGHM oraz Starostwa Powiatowego. Eryk Górski Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej oraz wiceprezesi Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP Tomasz Noga i Stanisław Baraniak zapewnili, że wspomogą jednostkę w staraniach o szkolenia dla strażaków, które są niezbędne do prawidłowego wykonywania ich misji.

– Bardzo się cieszę, że jednostka, której jestem członkiem tak prężnie się rozwija. W miejscowości, w której mieszkam nie ma OSP, więc postanowiłem wstąpić do drużyny w Gorzycy, pracuję niedaleko, więc jeśli zajdzie taka potrzeba stawię się na każdą akcję. Teraz dzięki nowemu sprzętowi będziemy jeszcze większym wsparciem dla lokalnej społeczności – mówi Norbert Grabowski Przewodniczący Rady Gminy.

(AI)