Stawki za wynajem świetlic obniżone

Od połowy kwietnia można taniej wynająć świetlice. Uwzględniając wnioski mieszkańców Gminy Lubin o obniżenie dotychczasowych opłat, zmniejszone zostały stawki we wszystkich świetlicach.
Z obiektów można korzystać bez podziału, jak to miało miejsce dotychczas, na salę
i kuchnię. Stawki za poszczególne pomieszczenia zostały zsumowane i zmniejszone, a przy wynajmie obiektu na co najmniej 2 dni przyjęto jeszcze niższą stawkę za dzień. Została również zmniejszona wysokość kaucji z 500,00 złotych na 300,00 złotych. Dodatkowo dla mieszkańców gminy przyjęto zniżkę w wysokości 10 proc. Ustalona została również opłata ryczałtowa rekompensująca koszty utrzymania świetlic, zrealizowanych w ramach projektów  unijnych.
Niższe ceny wynajmu dla mieszkańców gminy mają zachęcić do częstszego korzystania
z obiektów wyremontowanych i wybudowanych na potrzeby lokalnych społeczności. Szczegółowych informacji udziela Ośrodek Kultury Gminy Lubin.

(oprac. OKGL)