Środki ochrony osobistej dla pracowników punktu pobraniowego

Gmina Lubin przekazała środki ochrony osobistej pracownikom punktu medycznego, który powstał przy Regionalnym Centrum Zdrowia w Lubinie. To odpowiedź  wójta Gminy Lubin na prośbę starosty lubińskiego, który uruchomił punkt pobraniowy w związku z rosnącą liczbą przypadków zachorowań na COVID-19 w powiecie lubińskim.

Gmina przekazała 500 maseczek, 20 kombinezonów ochronnych typu III, 25 litrów płyn dezynfekcyjnego oraz 500 par jednorazowych rękawic nitrylowych.

Punkt pobraniowy działa od 14 kwietnia przed szpitalem przy ul. Bema w Lubinie. To tzw. pogotowie wymazowe, gdzie pobierane są próbki do badań od osób, u których wystąpiło podejrzenie zakażenia koronawirusem.

Powstanie punktu skróci czas oczekiwania na wyniki i zmniejszy ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.