Srebro łuczników z Raszówki

Siedmioosobowa ekipa LZS SKS Raszówka reprezentowała Gminę Lubin na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Łucznictwie, które odbyły się w Nowej Rudzie. W zawodach startowały kluby z województwa dolnośląskiego, wielkopolskiego i lubuskiego.

Reprezentacja LZS SKS Raszówka w klasyfikacji ogólnej klubów zajęła drugie miejsce. Na pierwszym miejscu uplasował się UKS Talent Wrocław z ogromną przewagą nad pozostałymi uczestnikami. Indywidualnie najlepiej spisała się Magda Sieradzka, która była trzecia wśród młodziczek, natomiast mikst Magda Sieradzka – Mateusz Musiatowicz był drugi, przegrywając zaledwie jednym punktem ze zwycięzcami.

Kuba Wójcik uplasował się na czwartym a Mateusz Musiatowicz na szóstym miejscu w kategorii młodzików, mikst Kuba Wójcik –  Iza Kożewnikow zajął szóste a Hania Sieradzka i Aleksy Gierulski jedenaste miejsce.

Drużyna młodzików  w składzie: Wójcik, Musiatowicz i Gierulski wywalczyła trzecią lokatę a drużyna młodziczek: M. Sieradzka, Kożewnikow, H. Sieradzka, Frankiewicz uplasowała się na piątym miejscu. Dużym sukcesem jest fakt, że wszyscy zawodnicy punktowali. Opiekunem ekipy była Paulina Ostrowska.

(JD)