Sprzątanie świata w Dąbrowie Górnej

Mimo, że Urząd Gminy  tym roku nie ogłosił żadnego konkursu na sprzątanie,  to mieszkańcy Dąbrowy Górnej nie chcieli zaniechać tradycji i zorganizowali akcję pod hasłem  „Sprzątanie świata zacznij od Dąbrowy Górnej…” Akcji tradycyjnie towarzyszyły dobre humory, zabawa a później spotkanie przy wspólnym grillu z hasłem „Witaj jesień”.

W akcji sprzątania bardzo chętnie wzięli udział nie tylko mieszkańcy sołectwa Dąbrowa Górna, ale także  ich przyjaciele. Każda akcja proekologiczna jest w ich wsi wielkim sukcesem, co przyprawia mieszkańców o dumę.  Tym razem posprzątano rowy i pola,  idąc w kierunku Dąbrowy Środkowej, Siedlec, Tymowej (las za Kościołem, byłe zręby) i Ustronia.

–  Jesteśmy szczęśliwi, że śmieci przy drogach jest z akcji na akcję coraz mniej, jednak nie
możemy się doczekać czasu, gdy nie będzie ich wcale. Po raz kolejny apelujemy do wszystkich –  dbajmy o swoja okolicę, nie wyrzucajmy śmieci do lasu… Szanujmy swoje zdrowie, życie i siebie nawzajem – mówi Ewelina Dychała Z Dąbrowy Górnej.

Po zakończonym sprzątaniu na boisku rozpalono grilla, na którym pieczono kiełbasy i hamburgery. W tej akcji jak zawsze wzięło udział wiele dzieci, co sprawia dorosłym dużo radości, bowiem oznacza, że i im zależy na czystej okolicy.  Za proekologiczna postawę każdy otrzymał drobny upominek.

(ED)